Moją pierwszą inicjatywą ustawodawczą będzie projekt ustawy o zwiększeniu finansowania służby zdrowia do 6 proc. PKB – zapowiedział w niedzielę kandydat PO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Zapowiedział też, że powstanie nowa telewizja publiczna.

Trzaskowski podkreślał, że „dzisiaj potrzebna jest zupełnie nowa polityka”. Powinna się ona opierać – jego zdaniem – o „nową solidarność”. „Na Pałacu Prezydenckim powiewa biała flaga” – podkreślił. „Prezydent stał się niemym świadkiem korupcji i nepotyzmu na niespotykaną skalę” – przekonywał. Jak ocenił, ci, którzy szli do władzy pod hasłem silnego państwa, dziś to państwo osłabili. „Ci, którzy dobrze definiowali bolączki III RP, zapędzili się za daleko w ich naprawianiu i wcale ich nie naprawiają” – podkreślił kandydat PO. Polska – jak mówił pogrążyła się w totalnym chaosie. „Polacy mają dojmujące wrażenie, że ta władza na sobie nie oszczędza” – przekonywał Trzaskowski.

Rolą nowego prezydenta – powiedział Trzaskowski – będzie umacnianie Polski, zmienianie na lepsze, dbanie o podstawowe poczucie wspólnoty. „Prezydent RP nie może być opozycją totalną w stosunku do rządu. Tam gdzie rząd będzie chciał Polskę ulepszać, może liczyć na poparcie” – zadeklarował. „Moją pierwszą inicjatywą ustawodawczą będzie ustawa o zwiększeniu finansowania służby zdrowia do 6 proc. PKB” – zapowiedział Trzaskowski. „Te pieniądze skierujemy do polskich szpitali” – dodał. Zapowiedział też, że powstanie nowa telewizja publiczna, „bez TVP Info, bez Wiadomości”.