Urzędujący Burmistrz, urzędujący Starosta i była Przewodnicząca Rady Powiatu – tak najprawdopodobniej będzie wyglądała przyszłoroczna batalia o fotel burmistrza Golczewa. 

Andrzej Danieluk to drugi w historii III Rzeczpospolitej Burmistrz Golczewa. Zarządza gminą od 2006 roku, kiedy to w drugiej turze pokonał Michała Opowicza. Wcześniej bezskutecznie rywalizował ze swoim zmarłym poprzednikiem Januszem Domańskim. W ostatnich wyborach samorządowych po raz pierwszy zmierzył się z Jadwigą Adamowicz. Wtedy to Gmina podzieliła się niemalże na pół. Danieluk ostatecznie wygrał różnicą zaledwie 100 głosów. Choć jest krytykowany przez część mieszkańców, to przez ostatnie 11 lat przeprowadził w gminie szereg potrzebnych inwestycji.

Jadwiga Adamowicz kolejną kadencję pełni funkcję radnej Rady Powiatu. Od stycznia 2015 roku do czerwca 2016 roku pełniła funkcję przewodniczącej. Obecnie pracuje w Zarządzie Dróg Powiatowych w Kamieniu Pomorskim. W trakcie jednej z ostatnich sesji, starła się z  Andrzejem Danielukiem w walce o budowę marketu Dino. Choć wyborcze starcie w 2014 roku minimalnie przegrała, to wygrała z Burmistrzem sądową batalię za bezpodstawne zwolnienie z pracy. Sprawa kosztowała gminę 39 tys. złotych, przeprosiny w mediach lokalnych i wojewódzkich oraz 3 tys. złotych z tytułu naruszenia dóbr osobistych plus koszty postępowania.

Józef Malec to obecnie urzędujący Starosta. W trakcie kadencji za cenę utrzymania koalicji wymienił wicestarostę. W czasie jego urzędowania, Powiat Kamieński rozpoczął jedne z największych inwestycji w historii – przebudowę drogi Dusin – Skarchowo, a niebawem przebudowę drogi Recław – Laska. Józef Malec w przeszłości był zastępcą Andrzeja Danieluka. W rozmowie z naszą redakcją przeprowadzoną pod koniec października stwierdził, że zależałoby mu na dalszym rozwoju Golczewa.

 W ostatnim czasie niestety nasza gmina na tle innych gmin zostaje w tyle (…) To co było do tej pory, uważam, że zamierzenia są dobre i szczytne, ale realizacja pozostaje w powijakach. Myślę, że było za wiele przestojów w pracy Burmistrza i to jest główną wadą i przyczyną, że Golczewo nie jest takie jak powinno być – stwierdził Józef Malec.

Na kogo zagłosowałbyś w wyborach na Burmistrz Golczewa?

Zobacz wyniki