Tłum ludzi przemaszerował głównymi ulicami Gryfic, około 2,5 tys. ludzi spacerowało ulicami Świnoujścia – tak w ostatni wieczór, podobnie jak w całej Polsce wyglądały protesty w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Podobny spacer zapowiedziano w poniedziałek w Wolinie pod biurem parlamentarzysty Leszka Dobrzyńskiego.

Protest w Świnoujściu jest związany z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Uczestnicy przeszli ulicami miastsa. Zatrzymali się przed kościołem pw. Chrystusa Króla i biurem posła PiS Michała Jacha. Tam złożyli znicze. Były to głównie młode kobiety, ale nie tylko. Część kierowców przejeżdzających obok protestujących wciskała klaksony dając do zrozumienia, że zgadza się z wykrzykiwanymi hasłami. Przejście manifestantów nadzorowała policja. Funkcjonariusze „po cywilnemu” filmowali protest. Policjanci w radiowozach reagowali tylko, gdy manifestanci wchodzili na jezdnię.

Podobnie było w Gryficach, tam tłum ludzi przemaszerował głównymi ulicami. Wszystko w ramach protestu po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Wśród manifestujących byli ludzie w różnym wieku, jednak wszyscy jednym głosem mówili, że walczą o prawa kobiet.

Zapal znicz, przynieś plakat lub wyraź dowolnie swój protest wobec skandalicznej decyzji TK. Nie narażając siebie i innych, jeżeli wracasz z pracy, z zakupów albo po prostu przechodzisz z tragarzami, zapal tym razem światełko nie tylko swoim bliskim, ale również prawom Kobiet pod Biurem Poselskim Leszka Dobrzyńskiego w Wolinie (obok stacji Orlen)” – czytamy na stronie organizatora.

fot. Superportal24,
swinoujskie.info