Na najbliższy weekend szereg banków zaplanowało u siebie przerwy techniczne. Na problemy mogą natknąć się klienci takich instytucji, jak: mBank, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, Bank Pekao S.A., Bank Pocztowy, a także Santander Bank Polska. Problemy wystąpią m.in. w płatnościach kartą, dlatego warto mieć przy sobie zapas gotówki.

Santander Bank Polska

W tej instytucji przerwa potrwa przez 3 godziny – od 0:30 do 3:30 – 27 października. Klienci nie będą mogli zlecać transakcji w bankowości mobilnej i internetowej, korzystać z Blika oraz płacić w sklepach internetowych.

Getin Noble Bank

Przerwa dla klientów Getin rozpocznie się już 26 października o 23:30 i potrwa do 10:00 następnego dnia. W tym czasie kliencie nie będą mieli dostępu do bankowości internetowej oraz mobilnej.

mBank

W mBanku przewidziano 3 okresy trwania prac serwisowych na noc z soboty na niedzielę. Od godziny 2:30 do 6:00 klienci nie będą mogli zapłacić kartą, wypłacić gotówki z bankomatu ani użyć wpłatomatu. Od godziny 2:30 do 08:00 nie będzie można zalogować się do konta za pomocą internetu i aplikacji mobilnej. Z kolei od godziny 2:00 do 8:30 nie będzie możliwe złożenie żadnych wniosków.

Bank Pocztowy

W tej instytucji przerwa pojawi się już w nocy z piątku na sobotę. Od godziny 21:25 do maksymalnie godziny 18:00. W tym czasie płatności kartą oraz wypłaty z bankomatów powinny przebiegać bez zakłóceń. Przelewy natychmiastowe będą niedostępne od piątku od 21:30 do soboty do godziny 12:00. Infolinia będzie dostępna tylko w trybie informacyjnym.

Bank Pekao S.A.

W tym banku problemy pojawią się w nocy z soboty na niedzielę od 1:30 d0 4:00. Przez ten czas nastąpi przerwa w dostępie do serwisów Pekao24, a także usług maklerskich.

ING Bank Śląski

W ING przerwy w dostępie do usług będą dwie. Największa i najważniejsza będzie trwała w nocy z soboty na niedzielę od 0:00 do 5:30. W tym czasie klienci mogą napotkać na trudności w trakcie korzystania z bankomatów, wpłatomatów, bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, Blika, a także przelewów ekspresowych. Poza tym przez te kilka godzin niemożliwe będzie także aktywowanie kart, nadanie im numeru PIN, a także kilka innych czynności związanych z kartami. Zarówno Mastercard, jak i Visa.

Z kolei w sobotę od godziny 14:00 nie będzie możliwe rozliczenie natychmiastowo waluty w kantorze banku ani wykonywanie operacji księgowych, jak np. przelewów, w trybie online.