unnamed (1)

20 października w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim gościliśmy Pana Szymona Hołownię – dziennikarza, publicystę, założyciela fundacji „Kasisi” i „Dobra Fabryka”.

Nasz gość przede wszystkim opowiadał o swojej działalności charytatywnej. Fundacje działające w Afryce, dzięki niewielkim , ale systematycznym datkom, są w stanie kupować leki, żywność, zapewniać edukację i tym samym lepszą przyszłość dzieciom z najbiedniejszych afrykańskich regionów.

Pan Szymon barwnie przedstawił życie dzieci mieszkających w sierocińcu Kasisi w Zambii i codzienną walkę o przetrwanie opiekujących się nimi Sióstr Służebniczek Maryi Panny. Wzruszające historie życia tych dzieci, ale też opowieści jak pomoc wpłynęła na ich dalsze losy, bardzo poruszyła zgromadzonych słuchaczy.

unnamed

Dziennikarz w swoich opowieściach udowadniał, że w życiu bardzo ważne jest czynienie dobra, pomaganie potrzebującym. Każdy mały gest pomaga zwyciężać zło. Publicysta zachęcał do sięgnięcia po swoje dwie ostatnie książki – „36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni” oraz „ Jak robić dobrze”, bezpośrednio nawiązujące do jego pracy charytatywnej i filozofii życiowej. Szymon Hołownia ujął wszystkich otwartością i poczuciem humoru. Po spotkaniu można było nabyć książki i zdobyć autograf.

Biblioteka Kamień Pomorski