W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 proces rejestracji do szczepień rozpocznie się 15 stycznia 2021 roku. Zapisywać można się poprzez infolinię, rejestrację online oraz bezpośrednio w konkretnym punkcie szczepień.

W dniach 15 – 21 stycznia – etap rejestracji do szczepień osób w wieku 80 lat i więcej od 22 stycznia – etap rejestracji do szczepień osób w wieku 70 lat i więcej. Zapisać się na szczepienie możesz za pośrednictwem: infolinii 989, online przez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl.  telefonicznie bądź osobiście  w konkretnym punkcie szczepień.

Podczas rejestracji  zostaniesz poproszony o dane osobowe, warto mieć zatem przy sobie np. dowód osobisty. Po dokonaniu rezerwacji wizyty otrzymasz SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Od razu zostaniesz umówiony na dwie wizyty. O terminie drugiej wizyty także przypomni Ci SMS.

W Gminie Wolin Narodowy  Fundusz Zdrowia wyznaczył następujące punkty szczepień:

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „VITA” S.C. – Wolin ul. Gryfitów 8 C, tel. 91 326 11 44, kom. 722 373 569;
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „VITA” S.C. – Kołczewo ul. Zwycięstwa 1, tel. 91 326 51 55; 
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przy Parku” – Wolin ul Parkowa 3 A, tel. 91 326 15 45.

Gmina Wolin zabezpiecza bezpłatny transport do punktu szczepień na jej terenie osobom zarejestrowanym do szczepienia: niepełnosprawnym, tj. posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami; mającym obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień

Potrzebę zapewnienia transportu proszę zgłaszać do pełnomocnika Burmistrza Wolina ds. szczepień Pana Romana Pawłowskiego  tel. nr 512 189 890. Więcej informacji na temat sczepienia się przeciwko COVID-19 na stronie internetowej: www.gov.pl/web/szczepimysie