Miniony weekend w Łukęcinie przebiegał pod hasłem „Święto węgorza znad morza”. Zobacz zdjęcia i film. Święto Węgorza znad morza zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie, które napisało projekt i pozyskało środki w ramach Programu Społecznik 2019-2021 Województwa Zachodniopomorskiego.

Sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała plany organizatorów, więc pierwotny plan trzeba było zmodyfikować, dostosowując do obowiązujących ograniczeń.
Łącznie z panią Aliną Cygal-Sobhi rozdałyśmy przybyłym ponad 40 kilogramów wędzonej ryby, oczywiście zapakowanej na wynos, ze względu na obostrzenia epidemiologiczne – zaznacza Katarzyna Herdzik.

Impreza została przeniesiona do internetu. Przez cały dzień na stronie kgw.lukecin.org pojawiały się ciekawostki i relacje z wędzenia. Szczególne podziękowania dla zespołu Power Boys, za relację video i oprawę muzyczną.

Podziękowania za pomoc w realizacji wydarzenia dla: Katarzyna Herdzik, Alina Cygal Sobhi, Maliszewska-Kurowska Katarzyna, Dom Gościnny „u Rekina” w Łukęcinie, Morskie Centrum Nauki Nautica Park Dziwnów, Damian Barczyk, Wolontariuszy. Szczególne podziękowania dla zespołu http://www.powerboys.pl za relację video i oprawę muzyczną.

KGW Łukęcin