zlodziej

W związku ze zbliżającym się okresem Bożego Narodzenia i Nowego Roku zwracamy się do Państwa z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i uwagi aby nic nie zakłóciło tych ważnych i uroczystych chwil, które poświęcają Państwo osobom najbliższym.

Prosimy, aby idąc na przykład na zakupy, zabierali Państwo ze sobą tylko niezbędną kwotę pieniędzy, którą w miarę możliwości wraz z dokumentami prosimy umieścić w wewnętrznych kieszeniach garderoby. Pamiętajmy, że okres przedświąteczny jest czasem wielkiego pośpiechu i chaosu, a z takiej okazji mogą skorzystać złodzieje kieszonkowi. Proszę również pamiętać, żeby przebywając poza domem nie tracić rzeczy osobistych z pola widzenia.

Wybierając się w podróż – czy to gdzieś blisko czy w odległym rejonie kraju – trzeba należycie przygotować się do drogi. Ważne jest aby pamiętali Państwo o właściwym sposobie zabezpieczenia mienia, które pozostanie w domach – warto spytać sąsiada czy mógłby podczas Państwa nieobecności zwrócić na nie uwagę.

KIEROWCO! Pamiętaj, że okres przygotowań do wyjazdów, to czas utrudnień wynikających często wzmożonego natężenia ruchu drogowego. Niezwykle istotną pozostaje sprawa zmiennych warunków pogodowych, proszę więc pamiętać aby dostosować prędkość do sytuacji na drodze. Nie zapominajmy o tak istotnych sprawach, jak zachowanie odpowiedniej odległości za poprzedzającym pojazdem, korzystanie z pasów bezpieczeństwa czy korzystanie z oświetlenia, w jakie wyposażony jest pojazd. Aby dojazd do miejsca docelowego był sprawny i bezpieczny, stosujmy się do zasad ruchu drogowego.

Pamiętajmy aby wysiadając z samochodu upewnić się czy jest on zamknięty. Nie pozostawiajmy wewnątrz rzeczy wartościowych!

W natłoku wszystkich spraw nie zapominajmy o sprawie priorytetowej, czyli DZIECIACH. Proszę pamiętać o zastosowaniu odpowiednich urządzeń do przewożenia dzieci w pojazdach, a przebywając np. w centrum handlowym mieć w świadomości, iż wystarczy chwila nieuwagi aby dziecko zgubiło się w tłumie ludzi.

Zwracamy się do Państwa również z prośbą o uczulenie swoich pociech na przestrzeganie przez nie w trakcie czasu wolnego od zajęć szkolnych, podstawowych zasad bezpieczeństwa, które mogą uchronić je przed nieszczęśliwymi zdarzeniami (przykładowy spis podstawowych zasad bezpieczeństwa do pobrania w pliku poniżej).

Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim