img_0906-1

Zbliża się czas świąt Bożego Narodzenia. To moment, w którym każdy z nas zastanawia się co postawi na wigilijnym stole. My po raz kolejny udaliśmy się z wizytą do wędzarni Zubowicz KAM13 w Kamieniu Pomorskim, aby zapytać jakich niespodzianek oraz nietypowych przysmaków na święta mogą spodziewać się klienci tej firmy. 

dsc_2324

Czego mogą się spodziewać klienci jednej z ostatnich tradycyjnych wędzarni w naszym regionie?

– Już od kilku lat staramy się przygotowywać wyjątkowe ryby dla mieszkańców Kamienia Pomorskiego na święta. – opowiada Natalia Zubowicz – W tym roku oprócz ryb tradycyjnie wędzonych i Łososia kiszonego proponujemy rybne przetwory: galarety ze szczupaka, karpia, dorsza, rybne pasztety: zarówno z łososia, jak z ryb słodkowodnych. Dużą popularnością cieszą się pierogi z łososiem. Nie zabraknie tradycyjnych śledzi i dorsza po grecku. Udało nam się również opracować dwie fajne zalewy: octową i pomidorową, w których przyrządzamy rybki takie jak: śledzik, leszcz, karp, i makrela. Wracając jeszcze do śledzia to mamy w ofercie również śledzia zasolonego z beczki! Bardzo mięsiste filety, które każdy może sobie przyrządzić wg. własnego uznania.

dsc_2269

A ryby świeże? Też będą w sprzedaży?

– Najważniejszy w Wigilie jest karp, a karpia mamy wyjątkowego. Od trzech lat współpracujemy z Gospodarstwem Rybackim w Ińsku i specjalnie sprowadzamy go do Kamienia. Każdy kto, go próbował był zachwycony: mięsko zwarte, słodkie w smaku. Oprócz karpia cały czas wypływamy na wodę i łowimy szczupaka, leszcza, a i sandacz czasem wpłynie do sieci. Kto przyjdzie na bazę rybacką nie wyjdzie z pustymi rękoma.

dsc_9508

Proszę powiedzieć czemu ryby od Państwa są tak wyjątkowe?

Jak już wspomniałam jesteśmy jedyną tradycyjną wędzarnią w okolicy. Ma to duże znaczenie jeśli chodzi o jakość naszych wyrobów. Ryby są przyrządzane są metodami tradycyjnymi, bez użycia sztucznych dodatków i konserwantów. Również surowce są najwyższej jakości: ryby z połowów bądź najlepsze na rynku ryby importowane. Przez lata wypracowane kontakty z dostawcami procentują tym, że mieszkańcy Kamienia Pomorskiego mogą liczyć na pyszne i zdrowe wyroby. Zapraszam do zapoznania się z ofertą świąteczną i składania zamówień telefonicznie bądź na miejscu.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z ofertą