Nowy wóz strażacki został wczoraj uroczyście przekazany do Międzyzdrojów. Jest to nowoczesny samochód ratowniczo – gaśniczy MAN TGM 18.320 4×4 BB o wyśmienitych parametrach technicznych. Posiada między innymi zbiornik wodny o pojemności 4580 l oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 490 l. Zakupu dokonano dzięki montażowi finansowemu, który  skomponowany został poprzez współpracę różnych instytucji, w tym Urzędu Gminy Międzyzdroje.

– Wsparcie Państwowej Straży Pożarnej przez Gminę, to działanie przede wszystkim na rzecz ochrony naszych mieszkańców. Dodatkowy pojazd na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, służąc  wypełnianiu zadań i powinności w ochronie mienia i zdrowia czy niesienia pomocy poszkodowanym w wypadkach. Mieszkańcom natomiast życzę, aby samochód był jak najmniej używany w celach ratowniczych, a jak najwięcej podczas ćwiczeń i uroczyści- mówi burmistrz Mateusz Bobek.

Wartość zakupu opiewa na kwotę 996 300 zł, na którą składają się środki pozyskane z kilku źródeł: Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie – 771 300 zł, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – 125 000 zł oraz Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach – 100 000 zł   

Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje