W piątkowy wieczór 3 stycznia 2020 r. odbył się Koncert Noworoczny Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej – Bombka 2019, na którym podsumowano całoroczną pracę organizacji. Wśród zaproszonych gości byli: Starosta Kamieński pan Józef Malec, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Eugeniusz Jasiewicz, zastępca Burmistrza Golczewa Andrzej Swatowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Golczewie Grzegorz Chłopek.

Prezes SPZG Ireneusz Krzyżanowski złożył wszystkim mieszkańcom gminy Golczewo i przybyłym na uroczystość serdeczne życzenia noworoczne. Podziękował włodarzom Golczewa i starostwa kamieńskiego za pomoc w realizacji podejmowanych przez SPZG projektów, a szczególnie za utworzenie golczewskiej Izby Pamięci im. Przyjaciół Golczewa.

Koncert noworoczny był również okazją do podziękowań tym, którzy dla stowarzyszenia pracowali i wspierali je z sercem i oddaniem, dzięki którym wiele inicjatyw mogło być zrealizowanych. Bombką 2019 wyróżniono: Zastępcę Burmistrza Golczewa Pana Andrzeja Swatowskiego, Państwo: Marię i Marka Chodoniów, Aldonę i Tomasza Kaczmarków, Elżbietę i Zbigniewa Szychulskich, Halinę i Janusza Chudzickiech, Renatę i Piotra Łepkowskich, Agnieszkę i Piotra Hołubów, Panie: Aleksandrę Lisiczko, Kamilę Pacha, Janiną Zięciak oraz Panów: Wiesława Żelka, Pawła Michałowskiego, Leszka Dziobaka, Marka Zielińskiego i Piotra Kapczyńskiego.

W roku 2019 szeregi stowarzyszenia zasiliły nowe osoby i zgodnie z tradycją lat ubiegłych również im wręczono piękne bombki. Otrzymały je Panie: Janina Szelc, Wanda Cieślikiewicz, Mariola Chojnacka, Sylwia Łukaszyk, Iwona Maślanka oraz Pan Mariusz Zając. Dużą niespodziankę sprawili członkowie stowarzyszenia dwóm członkom zarządu.

Za ogromny wkład pracy, jaki włożyli w tworzenie tegorocznych projektów postanowili w szczególny sposób wyróżnić prezesa pana Ireneusza Krzyżanowskiego i wiceprezesa panią Marię Kozieło wręczając im Bombkę roku 2019.

Oprawa muzyczna, artystyczna i scenografia zostały przygotowane przez samych członków SPZG. Piękne kolędy i pastorałki przeplatały się przez całość koncertu, a Zespół Śpiewające Golczewo, składający się z członków SPZG, włączył do wspólnego kolędowania zaproszonych gości i całą widownię. W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

Aldona Kaczmarek