Starosta Kamieński Józef Malec, spotkał się z nowym Komendantem Powiatowej Komendy Policji w Kamieniu Pomorskim Zbigniewem Dankowskim. Starosta pogratulował Komendantowi awansu i życzył owocnej współpracy, dla dobra mieszkańców Powiatu Kamieńskiego.

Zbigniew Dankowski urodził się w 1969 r. w Sławnie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie, oddział Koszalin oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, gdzie ukończył studia o kierunku Bezpieczeństwo Publiczne. Karierę zawodową zaczął od pracy w Oddziałach Prewencji w Szczecinie. Pracował w pionie prewencji i ruchu drogowego jak i wydziale dochodzeniowo – śledczym w Sławnie. Zajmował stanowiska kierownicze: Zastępcy Komendanta w Darłowie i Sławnie oraz Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie.

Człowiek bogaty w doświadczenie i wiedzę, którą wykorzystuje w skutecznym dowodzeniu jednostką. Dnia 4 sierpnia 2017 r. za zaangażowanie i profesjonalizm wykonywania obowiązków służbowych decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji został odznaczony brązową odznaką „Zasłużonego Policjanta”.