unnamed-1

Pod warunkiem, że my młodsi będziemy pamiętać o tym, że młodość przemija i także nas czeka smutna i szara proza wieku, w którym niewiele już rzeczy może cieszyć…, ale jednak wciąż może.

unnamed

Co cieszy starszych ludzi? Proste, wręcz prozaiczne rzeczy. Odrobina zainteresowania, uwagi, możliwość spędzenia z kimś , chociażby krótkiej chwili razem, smaczny posiłek, odrobina uśmiechu. Niestety i te drobne rzeczy bardzo często nie są udziałem wszystkich starszych osób. Niektórzy z nich, z różnych przyczyn, nie spędzają reszty swojego życia w domu rodzinnym, a po prostu w domu spokojnej starości. Dlatego też szczególnie o tych osobach starają się pamiętać wolontariacie z Gimnazjum Publicznego „Pomerania” w Dziwnowie. Kolejny raz w naszej szkole, pani pedagog Małgorzata Janawa, zorganizowała zbiórkę słodkości dla seniorów z „Willi pod Sosnami” w Międzywodziu.

unnamed-2

Zarówno pracownicy naszej szkoły jak i liczni uczniowie, wraz z rodzicami, przyłączyli się do akcji „świąteczny uśmiech”. Dzięki czemu we wtorek 21 grudnia 2016r. reprezentanci szkolnego wolontariatu wraz z panią Małgorzatą Janawą, pojechali do Międzywodzia zawieźć uśmiech i słodkie upominki. Naszymi posłańcami, w tym dniu byli uczniowie: Sara, Ola, Wiktoria, Daria, Hubert i Konrad.

unnamed-3

Bezcenna jest radość samotnego człowieka, którą można porównać tylko z uśmiechem dziecka. Wizycie towarzyszyły łzy wzruszenia, podziękowania, uściski, po prostu radość. Jeszcze raz składamy wszystkim pensjonariuszom „Willi pod Sosnami” życzenia pogodnych, ciepłych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Renata Włodarczyk/Kronia