Od 17 lat Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach organizuje Spotkania Artystyczne Seniorów – święto piosenki, tańca, dobrej muzyki i pięknych polskich tradycji ludowych. Aby uczestniczyć w koncertach i imprezach festiwalowych, do Międzyzdrojów przyjeżdżają zespoły z całej Polski. Odwiedzają nasze miasto też turyści, całe rodziny, które towarzyszą członkom zespołów, a także pasjonaci tego wydarzenia – tak po prostu, aby się dobrze bawić. Imprezie towarzyszy niesamowita atmosfera życzliwości i pozytywnej energii. Jest to niepowtarzalna okazja zobaczyć u nas, nad morzem, Polskę w całej krasie – przepiękne stroje ludowe, zabytkowe instrumenty i wspaniałe koncerty zespołów. 

W tym roku ze względu na panującą sytuację przeprowadziliśmy Spotkania Artystyczne Seniorów internetowo. Cieszymy się, iż mogliśmy kontynuować przegląd w tej formie, co z pewnością przyczyniło się do aktywizacji twórczości seniorów i dodało motywacji do działań, o czym świadczą listy z podziękowaniami od zespołów. 

Pragniemy złożyć serdeczne gratulacje i słowa uznania wszystkim uczestnikom. Dziękujemy instruktorom za przygotowanie zespołów – wiemy, iż dołożyliście wiele starań, aby zaprezentować się na najwyższym poziomie. Szczególnie w tym roku podkreślamy rolę samego uczestnictwa –ze względu na panującą sytuację. 

W przeglądzie wzięły udział 52 zespoły z całej Polski. Prezentacje konkursowe oceniała profesjonalna komisja jurorów w składzie: prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska, dr hab. Iwona Wiśniewska-Salamon, dr Aleksandra Janus. Wyróżnienia i regulaminową nagrodę 250 zł otrzymały:

Zespół Con Moto z Mościska
Zespół Śpiewaczy Niezapominajki z Dminina
Zespół Śpiewaczy Złotniczanki ze Złotników Kujawskich
Zespół Demolo z Wrocławia

III miejsce i nagrodę 500 zł otrzymał Zespół Ludowy Dąbrowiacy – Gmina Świdwin
II miejsce i nagrodę 1000 zł otrzymał Zespół Drzewiczanie – Kostrzyńskie Centrum Kultury
I miejsce i główną nagrodę 1500 zł otrzymał Zespół Ludowy Barwinok -Gmina Świdwin

Gratulujemy laureatom wysokiego poziomu artystycznego i zapraszamy wszystkich uczestników do kolejnych edycji Spotkań Artystycznych Seniorów. Na naszym kanale YouTube publikujemy prezentacje konkursowe – zapraszamy serdecznie do oglądania. Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach kieruje serdeczne podziękowania do fundatora nagród – firmy Skarby Morza. 

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach