Sytuacja schronisk dla bezdomnych zwierząt w Polsce w czasie epidemii COVID-19 jest bardzo trudna. Są one zamykane dla osób z zewnątrz, które do tej pory w znaczący sposób swoją pomocą wspierały funkcjonowanie tych placówek.  Obecnie nie mogą tego robić, a nowych darczyńców nie przybywa.

W związku z powyższym w maju kierownictwo Komunalnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt z siedzibą w Sosnowicach zwróciło się do Dyrektora Zakładu Karnego w Nowogardzie z prośbą  o wykonanie kilku bud dla pisaków ze schroniska. Odpowiedź mogła być tylko jedna – oczywiście pomożemy. W efekcie powstało 6 solidnych i funkcjonalnych bud wykonanych zgodnie z projektem przesłanym przez kierownictwo schroniska.  Przekazanie ich przez delegację funkcjonariuszy z ZK Nowogard było prawdziwą przyjemnością.

Zaangażowanie skazanych do udziału w tym projekcie stanowi ważny element procesu ich resocjalizacji. Daje wymierne poczucie bycia pożytecznym i potrzebnym. Natomiast
w wymiarze społecznym pokazuje, że skazani w czasie odbywania kary odpracowują swoją winę poprzez pożyteczną pracę. – powiedział kpt. Przemysław Sońtka.  

To kolejny apel, na który odpowiedzieliśmy pomocą w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga. Wcześniej wsparliśmy schroniska w Choszcznie, Kiczarowie oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział w Szczecinie.