182 tys. złotych – tyle udało się zebrać poprzez portal zrzutka.pl dla Anieli Sosnowskiej. Środki mają pokryć zaległe kredyty oraz zobowiązania komornicze. – Dziękuję za „ciepło” Waszych serc Aniela Sosnowska – napisała obdarowana. 

Przez kilkadziesiąt lat zawsze dawała z siebie wszystko. Zdobywała złote medale dla Polski. Była i nadal jest w kadrze narodowej, ale teraz już weteranów szermierki. Tworzyła i prowadziła kluby szermiercze dla dzieci z małych miejscowości. Nie robiła tego dla pieniędzy, ale z pasji i chęci robienia dobrych rzeczy. Teraz sama potrzebowała pomocy. Jej apel 2179 wpłacających. Niektórzy przekazywali po 1000 a nawet 2000 złotych jednorazowo. Dzięki temu na 18 dni przed końcem wydarzenia, udało się zebrać 182 790 złotych.

– Jestem samotnym człowiekiem, który przez lata promował i promuje Polskę, a teraz potrzebuje ludzkiej pomocy i wsparcia, aby nie zostać bezdomną. Żeby komornik zszedł z konta i aby nie wyrzucili mnie z mieszkania, potrzeba 180 tys. zł. Każda wpłata ma znaczenie i każda da mi nadzieję, że jednak nie jestem sama na świecie i że nie czas się załamywać i składać broń, ale żyć dalej z podniesioną głową i zdobywać kolejne medale – pisała Aniela Sosnowska.