Pomimo trudności związanych z Covid, przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności, kontynuowane są prace remontowe w gmachu po byłym Gimnazjum, przy ulicy Kolejowej w Międzyzdrojach. Do końca grudnia bieżącego roku sfinalizowany ma zostać jeden z najważniejszych dla burmistrza projektów ( oprócz powstania ŚDS)- powstanie Klubu Seniora Senior+.

Senior + to placówka, która ma pozwolić osobom starszym na aktywne i kreatywne spędzanie czasu wolnego.  To  miejsce, w którym  proponowane będą przede wszystkim zajęcia o charakterze integracyjnym, np. artystycznym, turystycznym, kulturalnym czy zajęcia aktywności fizycznej, dostosowane do możliwości klubowiczów . Organizowane będą również spacery tematyczne oraz wyjazdy do ośrodków kultury, takich jak teatr czy kino. 

– Mam nadzieje, że Klub Senior+ , będzie mógł zostać uruchomiony zgodnie z planem, a więc 4-go stycznia 2021 roku. Cieszę się, że starsi Międzyzdrojanie, będą mieli swój klubik. Wierzę, że będzie to miejsce, dzięki któremu nadal będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i ciekawie spędzać czas – podkreśla burmistrz Mateusz Bobek.

Co należy zrobić aby stać się klubowiczem?

Aby wziąć udział w rekrutacji do Klubu Senior+ należy wypełnić deklarację uczestnika wraz z zaświadczeniem od lekarza ( stan zdrowia musi pozwalać seniorowi na aktywne uczestnictwo w zajęciach). Formularz rekrutacyjny można pobrać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach lub na stronie internetowej ośrodka.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Podczas zajęć zapewniony będzie jeden gorący posiłek. Nie przewiduje się dowozu. Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów!

Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje