Kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne w Polsce? Jaka jest sytuacja ich właścicieli? Nad tym, kiedy w końcu pójdziemy do fryzjera lub kosmetyczki, zastanawiają się zarówno usługodawcy, jak i ich klienci. Rząd podał przybliżone terminy i daty, w których miałoby to nastąpić. 

Zgodnie z rządowym planem odmrażania gospodarki, otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych zakłada 3. etap łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Zgodnie z nim w zakresie działalności gospodarczej przewiduje się m.in.: otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetyczek, otwarcie sklepów w galeriach handlowych z istotnymi ograniczeniami, umożliwienie działalności stacjonarnej z ograniczeniami w lokalach gastronomicznych.

– Mam nadzieję, że w połowie maja zostaną otwarte salony fryzjerskie – zadeklarowała wicepremier Jadwiga Emilewicz w rozmowie na antenie RMF. Dodała, że w tym samym czasie rząd chce uruchomić restauracje. Wicepremier podkreśliła jednocześnie, że jest zadowolona z otwarcia galerii handlowych, w których wróciło 70 proc. obrotów sprzed epidemii koronawirusa – Druga połowa maja to będzie czas, kiedy – mam nadzieję – otwarte zostaną salony fryzjerskie – powiedziała w sobotę wicepremier minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Dodała, że w tym samym czasie, co salony fryzjerskie, zostaną otwarte też restauracje.