pok

Pokemonowe szaleństwo dotarło do Polski. Od kilku dni, każdy posiadacz smartfona ma możliwość pobrania aplikacji i rozpoczęcia poszukiwań Pokemonów w swoim najbliższym otoczeniu. Są dosłownie wszędzie! Można je spotkać w Kamieniu, Wolinie, Międzyzdrojach czy Golczewie.

O co chodzi w grze? Należy chodzić po swojej okolicy, przemieszczać wirtualnego gracza na mapie w telefonie, co pozwala na znajdywanie pokemonów. Gra, dzięki wbudowanemu w smartfon aparatowi, korzysta z trybu rozszerzonej rzeczywistości – pokemony widać na ekranie telefonu na tle otaczających ich rzeczywistych obiektów.

Media obiegają kolejne informacje o trenerach pokemonów wchodzących w trakcie poszukiwań na cudze posesje, ale nową modę wykorzystują też niektóre sklepy, informując o obecności na ich terenie pokemona by zwabić klientów. Gracze zapewniają, że Pokemon GO to nie tylko mobilizacja do wyjścia z domu, ale też okazja do zawarcia nowych znajomości – z innymi trenerami pokemonów, spotykanymi na szlaku.

Pokémony zostały stworzone przez Japończyka Satoshiego Tajiriego, urodzonego w 1965 roku na przedmieściach Tokio. Jego pasją było zbieranie owadów. Ususzonym owadom młody zbieracz nadawał imiona.