Niestety obecne czasy sprawiły, że praktycznie na całym świecie ludzie zmuszeni zostali do pozostania w kwarantannie domowej. Covid-19 znany bardziej jako koronawirus wciąż zbiera śmiertelne żniwo. Izolacja domowa jest najlepszym sposobem na zatrzymanie i pozbycie się pandemii. Co jednak możemy robić w czasie takiej przymusowej kwarantanny?

Gry jako rozrywka

Nie da się ukryć, że obecnie zaobserwowano dynamiczny wzrost liczby użytkowników gier. Takie produkcje jak darmowy jednoręki bandyta, gry na PS4, Xbox, PC, Switch cieszą się ogromnym powodzeniem. Dla wielu osób, które straciły pracę, mają ją w zawieszeniu, gry stały się ucieczką od rzeczywistości. Można przenieść się w wirtualny świat i zapomnieć na chwilę o tym, że gdzieś na zewnątrz czai się niezwykle niebezpieczny wirus. Gry online to również okazja do utrzymywania kontaktu z niektórymi znajomymi czy też nawiązywania nowych znajomości. Ważne jest to, że sporo gier online dostępnych jest zupełnie za darmo, więc nie trzeba nadwyrężać domowego budżetu.

Nadrabianie zaległości filmowych i książkowych

Jeśli podczas kwarantanny mamy dużo czasu dla siebie, to świetnym wyjściem może być nadrabianie zaległości związanych z filmami, serialami i książkami. Istnieje przecież dziś wiele platform jak Player, CDA Premium, HBO Go, Netflix, Ipla, gdzie można oglądać różne filmy i seriale. To znakomita okazja do obejrzenia tego, co odkładaliśmy do tej pory. Dla wielu osób komputer czy TV musi stać się na czas kwarantanny substytutem sal kinowych. Wielu z nas ma również na swych półkach książki odłożone na późniejszy czas. Można teraz wreszcie zabrać się za czytanie. Wiele sklepów internetowych oferuje promocje na różne tytuły, przez co w atrakcyjnej cenie można zamówić książki z dostawą do domu. Obie formy, czyli filmy i książki również pozwolą nam na oderwanie się od rzeczywistości.

Zabawa w kucharza

Dziś niestety restauracje są zamknięte, a tylko część z nich oferuje jedzenie z dostawą. Kwarantanna zatem może być świetnym wyjściem dla tych osób, które chcą poprawić swoje umiejętności kulinarne. W sklepach bez trudu znajdziemy większość produktów lub możemy je zamówić online. Zamiast stawiać na gotowe dania czy po raz kolejny zwykły makaron, możemy pokusić się o sprawdzenie kilku nowych przepisów. Być może odkryjemy w sobie nowe talenty, jak i pasję do gotowania. Z pewnością zaowocuje to w przyszłości.

Domowy trening

Skoro jesteśmy kanapowcami i być może sprawdzamy swe talenty kulinarne, to przyda się nam trochę ruchu. Już teraz powstaje wiele memów o tym, że po zakończeniu kwarantanny będziemy grubsi o kilka kilo. Warto zatem postawić na domowe treningi. Nie są nam do tego potrzebne przyrządy, akcesoria, gdyż często możemy wykonywać proste ćwiczenia. Online przy tym zamówimy sobie skakankę czy niezbędne do niektórych ćwiczeń akcesoria treningowe. Pomocne mogą być filmiki na YT czy też aplikacje do treningów. Dzięki temu możemy zachować zdrowie i dobrą sylwetkę.

Kursy i nauka online

Dziś bardzo łatwo możemy przystąpić do bezpłatnych lub płatnych kursów online. Przy braku innych opcji kwarantanna może być świetnym czasem do nauki języków obcych, podnoszenia swych kwalifikacji zawodowych poprzez kursy online. Można także zdecydować się na coś zupełnie nowego. Dziś bez trudu znajdziemy w sieci kursy fotograficzne, szycia, malarstwa, jak i wielu innych czynności, które możemy bez trudu wykonywać w domu. Być może nauka języka obcego pomoże nam w przyszłej podróży do Ameryki Południowej, Hiszpanii, Włoch czy Japonii?