Rząd wprowadzi bony 1000 plus do wykorzystania w branży turystycznej. To efekt pracy posła Artura Łąckiego, który od początku pandemii reprezentuje nadmorskich przedsiębiorców w sejmie. W odpowiedzi na interpelacje posła, Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że wkrótce przedstawi zasady programu 1000 plus.

Szczegóły programu 1000 plus mają być znane w połowie maja. Przedstawione zostaną na specjalnej konferencji z udziałem minister rozwoju Jadwigi Emilewicz. Program 1000 plus to pomoc dla branży turystycznej, o którą od początku pandemii koronawirusa walczy poseł Artur Łącki. – W branży turystycznej każdy dzień zwłoki działa na niekorzyść przedsiębiorców – uważa poseł, który domaga się jak najszybszej pomocy całej branży. Polacy, otrzymają specjalne bony, które będą mogli wydać na wakacje w Polsce. Przynajmniej tak ma to wyglądać w zamyśle pomysłodawców projektu.

– Ministerstwo Rozwoju pracuje nad koncepcją programu bonu 1000 plus. Głównym celem programu, jest wsparcie finansowe dla szeroko rozumianej branży turystycznej. Prowadzone prace mają charakter wewnętrzny, aktualnie konsultacje dotyczą formy, dystrybucji oraz wartości finansowania. – czytamy w odpowiedzi na interpelację posła Łąckiego, który pyta o termin zakończenia prac nad programem. – W prace zaangażowane są inne podmioty tj. Polska Organizacja Turystyczna, Ministerstwo Finansów, Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Szczegółowe informacje o założeniach projektu zostaną przedstawione dla wszystkich w pierwszej połowie maja.

Poseł w swojej interpelacji wskazał, że bony wczasowe i program 1000 plus powinien być realizowany na terenie Polski u polskich przedsiębiorców. W odpowiedzi na zapytania Łąckiego czytamy, że proponowane rządowe działania będą dawały możliwość wykorzystania środków tylko w turystyce krajowej.