Z przyjemnością informujemy amatorów biegania, że ruszyły już zapisy do XXII Międzynarodowego Biegu pod patronatem Burmistrza  Dziwnowa „ Cztery mile Jarka”, który odbędzie się 15 sierpnia br. Zapisać można się tylko drogą elektroniczną: https://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/cztery_mile_jarka2020 .               

Na ww.  stronie można tez zapoznać się z uaktualnionym Regulaminem Biegu. Wpisowe wynosi  50,00 zł, a od dnia 1 sierpnia 60,00 zł. W pierwszej wersji planowaliśmy wpisowe pobierać w dniu startu, ale musimy zrezygnować z takiego rozwiązania ze względów organizacyjnych.  Obowiązuje limit uczestników  150 osób , zgodnie z obostrzeniami epidemicznymi.  Można też zapisywać dzieci  do biegów, które odbędą się tego samego dnia w godzinach porannych – tu również obowiązuje limit 150 dzieci. Dzieci nie płacą wpisowego! 

Wszystkie informacje znajdziecie Państwo w Regulaminie imprezy.

Zapewne atrakcją biegu będą oryginalne medale i statuetki  ceramiczne, wykonane ręcznie przez artystkę Aleksandrę Sypiańską właścicielkę Pracowni Ceramicznej Janowczarnia. Pani Aleksandra pochodzi z Dziwnowa. W ramach pakietu startowego przewidujemy koszulkę biegową z logo biegu i numer startowy. Ponadto każdy zawodnik, który ukończy bieg memoriałowy otrzyma  medal , napój i gorący posiłek.  Zwycięzcy wrócą do domów z pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Serdecznie zapraszamy do zapisów i udziału w biegu. Bieg poświęcony jest dziwnowskiemu lekkoatlecie Jarosławowi Marcowi. Jarek był jednym z najlepszych polskich sprinterów. Jego koronną konkurencją był bieg na 400 m. Zdobywał medale Mistrzostw Polski w tej konkurencji, jak również w sztafecie 4×400 m. Odnosił również sukcesy na arenie międzynarodowej.

LUKS „Bałtyk” Dziwnów