Operator promowy FRS uruchamia nową linię, która połączy Sassnitz w Niemczech z Ystad w południowej Szwecji. Rejs zajmie zaledwie 2,5 godziny, co czyni go najszybszym połączeniem między Niemcami (a zarazem całym południowym wybrzeżem Bałtyku) a Szwecją. Dzięki nowemu połączeniu, od 17 września pasażerowie z polskich miast, będą mogli szybciej dotrzeć do Szwecji.
W porównaniu z tradycyjnymi liniami promowymi u innych przewoźników, w przypadku tego połączenia, różnica czasowa jest znaczna – wprowadzenie szybkiego promu sprawi, że czas podróży między Rugią, a południowym wybrzeżem Szwecji zostanie skrócony z około czterech godzin i 15 minut do dwóch godzin i 30 minut.
Szwedzki Ystad jest częstym celem podróży turystów z Polski. Jestem przekonany, że nowa linia promowa spotka się z entuzjastycznym przyjęciem polskich pasażerów, którzy docenią komfortową podróż wyjątkowo krótszym połączeniem, niż te oferowane przez innych promowych przewoźników działających w Polsce. – mówi Moritz Bruns, dyrektor zarządzający nową linią promową.
Dwukrotnie krótszy czas podróży z Niemiec do Szwecji
FRS będzie wyznaczać nowe standardy w zakresie czasu podróży między Niemcami a Szwecją. Z tego powodu połączenie z Sassnitz leżącego na północnym wschodzie Niemiec jest również wartościową alternatywą dla polskich turystów oraz osób dojeżdżających do pracy. Podróżując np. z Krakowa, Wrocławia czy Poznania do południowej Szwecji, przewaga czasowa w porównaniu z innymi połączeniami promowymi wynosi aż do 4 godzin.
FRS włączy do swojej oferty atrakcyjne pakiety turystyczne, w tym zakwaterowanie w hotelach i inne usługi turystyczne od sezonu w 2021 r. Atrakcyjny kierunek podróży, jakim jest szwedzki Ystad, jak również oszczędzony czas podróży, otwierają zupełnie nowe możliwości, takie jak krótkie wycieczki, nawet dla turystów podróżujących kamperami.
Będziemy nie tylko przewoźnikiem promowym, ale również dostawcą usług turystycznych. Oczywiście, wrażenia z podróży naszym szybkim katamaranem są ważną częścią wyjazdu, jednak będziemy również poszerzać naszą ofertę usług turystycznych wokół naszych destynacji i dostarczać naszym pasażerom nowe doświadczenia z podróży. – mówi Moritz Bruns, dyrektor zarządzający nową linią promową.
Szybki katamaran Skane Jet, obsługujący połączenie z Sassnitz do Ystad posiada dwa pokłady pasażerskie z miejscem dla około 700 osób. Pokład samochodowy może pomieścić do 210 samochodów, ale zapewnia również miejsce dla przyczep kempingowych i autobusów, co sprzyja krótkim wyjazdom krajoznawczym. Uatrakcyjnieniem podróży jest duży sklep pokładowy i zróżnicowana oferta gastronomiczna. Maksymalna prędkość katamaranu to 44 węzły, jednak prom ten nie będzie płynął z takimi rekordami prędkości – opracowano dla tej linii zoptymalizowany profil operacyjny z myślą o środowisku.
W tym roku rozpoczniemy krótki sezon testowy, zanim zaczniemy pełną parą działać wiosną 2021 r., wykorzystamy doświadczenia i opinie naszych klientów tej jesieni, aby móc na przyszłość doprecyzować nasze koncepcje na przyszły rok i dostosować je do potrzeb pasażerów – dodaje Moritz Bruns.
Rezerwacji na katamaran, który będzie kursował dwa razy dziennie między Sassnitz a Ystad od czwartku do niedzieli, można dokonać na stronie https://www.frs-baltic.com/pl/. Od 17 września bilety można zakupić również w kasie w obu portach, jednak firma rekomenduje rezerwację online jako najtańszą metodę rezerwacji. Podróże będą możliwe w okresie od 17 września do 1 listopada b.r.
O FRS
Od napędzanych energią słoneczną statków wycieczkowych po promy towarowe, flota FRS jest bardzo zróżnicowana i obecnie składa się na nią 59 statków, które rocznie przewożą 7,9 mln pasażerów i 2,1 mln samochodów na całym świecie. Posiadając 13 szybkich katamaranów, FRS jest jednym z wiodących operatorów w Europie i wciąż się rozwija. Oprócz katamaranów wyłącznie pasażerskich, katamarany szybkobieżne wykorzystywane są również do transportu łączonego pasażerów i pojazdów. FRS jest również od 50 lat silnie zakorzenioną, wiodącą firmą na rynku turystyki promowej w regionie Rugii i wokół niej, dzięki wycieczkom turystycznym i regularnym rejsom na Weiße Flotte i Reederei Hiddensee.
14 komentarzy
Anonim mówi:
Wrz 18, 2020
o godzinie 8:52
Zaraz , z którego polskiego portu ? To Sassnitz lezy w Polsce ? Co za bzdurna informacja
HUBI mówi:
Wrz 18, 2020
o godzinie 23:20
Gdzie masz napisane że z Polskiego portu???? Naucz się czytać ze zrozumieniem lub z uwagą!
Anonim mówi:
Wrz 17, 2020
o godzinie 21:57
Jak z polskich miast jak z helmutowa
Anonim mówi:
Wrz 17, 2020
o godzinie 14:04
Jeden już był taki BUMERANG w świnominde, tak go rzucili na wodę że skończył w Australii…
Anonim mówi:
Wrz 17, 2020
o godzinie 15:47
Płynąłem kiedyś katamaranem „Delphin” z Trelleborga do Rostocku jakoś w niecałe 3 godziny. Nie ma porównania z wolnym promem. Tylko polecam takie rozwiązanie.
JD mówi:
Wrz 17, 2020
o godzinie 23:44
https://www.portalmorski.pl/stocznie-statki/40171-chavez-i-maduro-zatopili-boomeranga
staly forumowicz mówi:
Wrz 17, 2020
o godzinie 11:12
Kto umie liczyc niech policzy, Poznan-Swinoujscie-Ystad,Poznan-Sassnitz-Ystad, kilometry,czas,koszty.Wedlug mnie, dla Polaka taka trasa mija sie z celem.
Bywalec mówi:
Wrz 17, 2020
o godzinie 12:58
A nie masz racji, rejs z Sassnitz trwał ok 4 godzin i był 3 krotnie tańszy niż że Świnoujścia. Warto przejechać się te 200 km i być szybciej i dużo taniej. Fajnie że znów będą pływać z Sassnitz bo dzięki focus rejsy były jakiś czas zawieszone
Obserwator mówi:
Wrz 21, 2020
o godzinie 6:54
Zamiast pisać te głópoty,pomyślcie ile
Kolejna kupa złomu będzie spalała paliwa nad Bałtykiem. Nam każe się montować różnego rodzaju filtry-bo oczywiście mamy być eko
A z tych trupów leci wszystko w powietrze
A znam je wszystkie. Nią mają niemiaszki
Czym się chwalić ☹️
Anonim mówi:
Wrz 17, 2020
o godzinie 14:39
Dla „Polaka”? Tzn? Nie wszyscy jeżdżą busikiem na truskawki z własnymi kanapkami i kocem.
Anonim mówi:
Wrz 17, 2020
o godzinie 10:40
Chyba w tym promie wykorzystano stępkę, która rdzewieje w stoczni szczecińskiej. A tak ładnie pan premier Morawiecki z ministrem Gróbarczykiem pukali w nią młoteczkiem trzy lata temu.
Anonim mówi:
Wrz 17, 2020
o godzinie 16:03
A co ma piernik do wiatraka ?
Anonim mówi:
Wrz 17, 2020
o godzinie 19:59
A to ma ,że czego dotkną cudowne rączki pislamskie,to zaraz się rozleci albo zdechnie.
Anonim mówi:
Wrz 17, 2020
o godzinie 21:09
kampania buraczana w pełni