Firma Eltel Networks informuje, iż od lutego 2020 roku, przedstawiciele terenowi wykonawcy inwestycji, polegającej na przebudowie linii 110kV Recław – Golczewo – Nowogard – Maszewo rozpoczną prace na terenie gminy Golczewo.
– Ich zadaniem będzie skontaktowanie się z każdym właścicielem nieruchomości położonej w pasie technologicznym linii, celem uzyskania zgody na ustanowienie służebności przesyłu – informują przedstawiciele firmy.
Każdy z przedstawicieli ma posiadać stosowne pełnomocnictwo do zawierania umów, które jest zobowiązany pokazać na prośbę. Za kontakty z właścicielami będą odpowiadać Krystian Witenberg – 728 388 574 oraz Artur Kurpiewski 785 140 441
4 komentarzy
super anonim mówi:
Sty 23, 2020
o godzinie 19:29
W Benicach 190V to i tak za dużo :-)
Anonim mówi:
Sty 23, 2020
o godzinie 14:53
Dojedźcie do Benice z tą linią(albo zróbcie coś!), bo od czasu modernizacji (1997) są duże wahania i spadki napięcia – 190V, tak – 190Volt! ENEA kasuje za prąd 100%, a daje 70-80% max.
Rzecznik Konsumentów mówi:
Sty 23, 2020
o godzinie 9:40
Warto wiedzieć!
Służebność przesyłu może być ustanowiona przez właściciela nieruchomości, np. gruntu, budynku, czy lokalu, gdzie te urządzenia przesyłowe się znajdują lub mają się znajdować. Nieruchomość taka nosi nazwę nieruchomości obciążonej. Służebność przesyłu może być także ustanowiona przez użytkownika wieczystego takiego gruntu. Przedsiębiorca prowadzący działalność przesyłową, będący właścicielem urządzeń do przesyłu lub zamierzający je wybudować, korzystając z nieruchomości jest osobą na rzecz, której ustanawia się służebność przesyłu.Umowa o ustanowienie służebności przesyłu wymaga aktu notarialnego (art. 245 § 2 kc) i należą ją sporządzić przed notariuszem. Umowa o ustanowienie służebności przesyłu powinna zawierać sposób oraz zakres korzystania z nieruchomości jak również ewentualne wynagrodzenie z tego tytułu. Ustanowienie służebności przesyłu powinno określać zakres, w jakim przedsiębiorca będzie mógł korzystać z nieruchomości obciążonej. Chodzi tutaj o umożliwienie wejścia przez pracowników przedsiębiorcy na nieruchomość, aby umieścić tam urządzenia przesyłowe, ich eksploatację, konserwację, w celu remontu, czy usunięcia awarii. Można tu określić, na którą część tej nieruchomości mogliby oni wchodzić, np. na pas od wejścia do urządzenia i pod nim.W umowie należy także określić, czy ewentualne wynagrodzenie za ustanowienie służebności przesyłu będzie jednorazowe, czy też wielokrotne (okresowe). W sytuacji, gdy nie dojdzie do zawarcia umowy potwierdzającej ustanowienie służebności przesyłu, na skutek odmowy jednej ze stron, zarówno przedsiębiorca, jak i właściciel mogą zażądać, aby sprawę rozstrzygnął sąd. Wówczas właśnie sąd określi wysokość wynagrodzenia.Wniosek o ustanowienie służebności przesyłu powinien być złożony na piśmie. Składając wniosek o ustanowienie służebności przesyłu należy również uiścić opłatę sądową w wysokości 40 zł. Warto poznać wzór takiego dokumentu, w którym należy zażądać konkretnego wynagrodzenia za ustanowienie służebności przesyłu na konkretnie oznaczonej nieruchomości na rzecz konkretnego przedsiębiorstwa przesyłowego.
Anonim mówi:
Sty 23, 2020
o godzinie 10:22
Brawo, rzeczowa wypowiedź. Oby takich więcej!