Gmina Świerzno rozpoczęła realizację inwestycji polegającej na modernizacji ulicznego oświetlenia. Na terenie gminy pojawili się przedstawiciele firmy ZEG Gryfice, którzy wykonują niezbędną wymianę, a w niektórych miejscach doprowadzają kable do posadowienia słupów.

Łącznie zostanie wymienionych 500 punktów świetlnych, które albo zostaną wymienione ze starej technologii sodowej na LEDową albo powstaną zupełnie od nowa. O tym jak ważna będzie to inwestycja, niech przemówi fakt, że do czasu rewolucji, gmina będzie musiała przełknąć 60% wzrost kosztów obecnego utrzymania oświetlenia ulicznego.

Obecna sieć oświetleniowa była przez wiele lat zaniedbana i niedoinwestowana. Budowa nowoczesnej sieci oświetleniowej to największa tego typu inwestycja w historii Świerzna i całej okolicy. Będzie to ogromny krok w rozwoju gminy Świerzno. Inwestycja będzie spłacana z uzyskanych oszczędności na zużyciu energii i stale rosnących kosztach utrzymania, które narzuca nam jedna z państwowych spółek. – mówi wójt Radosław Drozdowicz.

Zakres prac obowiązuję wymianę istniejących opraw oświetlenia ulicznego starego typu na oprawy LED w ilości 32 szt. na terenie Gminy Świerzno, w tym 13 opraw parkowych nasadowych, wymianę istniejących naświetlaczy na boiskach ORLIK w Stuchowie i Gostyniu – łącznie 22 sztuki, wymianę 6 szt. opraw ozdobnych (nasadowych) przy Orliku w Stuchowie, dobudowę oświetlenia na terenie Gminy Świerzno (słupy ocynkowane, wysięgniki, linia kablowa, oprawa LED) – łącznie 340 nowych punktów świetlnych jako zastępczych dla istniejących linii ENEA Oświetlenie.