W Kamieniu Pomorskim rozpoczęły się prace rozbiórkowe trybun przy Stadionie Miejskim zarządzanym przez MOSiR. Z obiektu najpierw zniknęły pozostałości krzesełek, a teraz przy pomocy ciężkiego sprzętu wyburzana jest betonowa struktura. 

Obecny stan techniczny w jakim znajdują się trybuny nie pozwalał na ich dalsze użytkowanie. W związku z tym rozpoczęła się rozbiórka obiektu. Jednocześnie, żeby umożliwić mieszańcom kibicowanie zawodnikom swojej drużyny, zakupiliśmy trybuny modułowe o pojemności blisko 200 miejsc, które staną na miejscu wyburzonych trybun i posłużą nam do momentu powstania nowych trybun. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego – mówił w rozmowie z naszą redakcją dyrektor Grzegorz Szczudło

– Modernizacja Stadionu Miejskiego będzie jednym z priorytetów miasta w najbliższych latach, będzie ona obejmowała budowę nowych trybun stadionu a także płyty i ogrodzenia wraz z oświetleniem. Docelowo planujemy modernizację bieżni i budowę w jej miejscu nowoczesnej bieżni tartanowej wraz z oświetleniem. W efekcie uzyskamy nowy obiekt sportowy, którym na nowo będziemy mogli się poszczycić. Na początku roku zlecone zostanie opracowanie projektu architektoniczno – budowlanego trybun wraz z zapleczem socjalnym. Sama inwestycja budowy trybun to duże wyzwanie finansowe dlatego musi być rozłożone w czasie a przy jego realizacji w pierwszej kolejności chcemy się wspierać dofinansowaniem zewnętrznym.

– Z jednej strony ze smutkiem patrzę na to co w tej chwili dzieje się na naszym Stadionie Miejskim. Trybuny czyli miejsce, które było sercem tego obiektu przechodzą do historii. Sam przez kilkanaście lat miałem przyjemność brać udział w wydarzeniach sportowych na których zasiadały setki osób. Dziś niestety ze względów bezpieczeństwa musimy te trybuny rozebrać. Postanowiliśmy przygotować dokumentację projektową dla rozbudowy stadionu miejskiego, tak aby w niedalekiej przyszłości powstały nowe trybuny z odpowiednim zapleczem sanitarno – socjalnym, które posłuży nie tylko zawodnikom ale również umożliwi bezpieczne kibicowanie – zaznacza Stanisław Kuryłło.