1 września rozpocznie się rok szkolny. Będzie to kolejny wyjątkowy okres dla uczniów ale także nauczycieli. Wszystko przez obowiązujące zasady reżimu sanitarnego. W szkołach ponadpodstawowych w powiecie odbędą się jednak apele. 

W Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godz 9.30 na boisku szkolnym. Jak czytamy w komunikacie obowiązuje strój apelowy i mundurowy. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim rozpoczęcie odbędzie się o godzinie 9 na boisku szkolnym z zachowaniem reżimu sanitarnego. Maseczki tego dnia będą obowiązkowe. W przypadku deszczu uczniowie udadzą się bezpośrednio do klas na spotkania z wychowawcami.

Rok szkolny 2020/2021 w ZSP w Benicach rozpocznie się apelem o godz. 9:00 na placu, przed budynkiem szkoły. Zakwaterowanie osób przyjętych do internatu rozpocznie się w dniu 31.08.2020 r., od godz. 16:00, zgodnie z informacją kierownika internatu. Po apelu odbędą się spotkania z wychowawcami klas. W trakcie apelu i spotkań w klasach obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego zgodnie z wytycznymi MEN, GIS, MZ oraz regulaminami zachowania w okresie pandemii obowiązującymi w szkole.

W Liceum oraz Technikum im. prof. Adama Wodziczki w ZSP w Wolinie uroczysta inauguracja roku szkolnego odbędzie się o godzinie 10 z zachowaniem zasad dystansu społecznego.