Na terenie inwestycji pojawił się już ciężki sprzęt i fachowcy. Rozpoczęły się prace, a całość stała się wielkim placem budowy.

Inwestycje nie byłyby możliwe bez zdobytych przez administrację Ewy Grzybowskiej dofinansowań. Na ten cel pozyskano blisko 4 miliony złotych.

„Udało się nam zdobyć dofinansowania, a teraz te pieniądze urzeczywistniają długo wyczekiwane inwestycje. Zwiększenie ilości miejsc w przedszkolu i żłobku było jedną z naszych najważniejszych zapowiedzi. Taki moment to duża radość i satysfkacja, ale na tym nie poprzestajemy, bo mamy jeszcze wiele do zrobienia”- komentuje burmistrz Ewa Grzybowska.

Istniejący budynek zostanie przebudowany i rozbudowany o trzy oddziały przedszkolne. Sale dydaktyczne zostaną doposażone, a teren wokół budynku zagospodarowany. Powstanie też mała architektura, boisko, plac edukacyjny, piaskownice, tunel i góra wspinaczkowa.

W ramach drugiego projektu powstaną dwie sale żłobkowe. Przebudowane zostaną tarasy. Nie zabraknie odpowiedniego wyposażenia sal i nowej przestrzeni na wózki dzięcięce.

Na rozbudowę przedszkola gmina Wolin pozyskała ponad 2,5 miliona złotych dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Natomist na utworzenie oddziału żłobkowego zdobyto ponad 1 milion złotych z programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Maluch+ 2020.