W hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim, we wtorek 28 listopada br., odbył się II Turniej Szkolny Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pt. „Rowerem Bezpiecznie i Zdrowo” realizowanego w ramach Rządowego Programu Wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzacych szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieku w szkołach „Bezpieczna+”.

W ramach konkursu rowerowego uczniowie mogli zmierzyć się z nowym odcinkiem mobilnego miasteczka ruchu drogowego. Miasteczko służy do praktycznej nauki ruchu drogowego. Wyposażone jest min. w sygnalizację świetlną, rondo, przejścia dla pieszych, przejazdy kolejowe, znaki drogowe, tor przeszkód oraz rowery z kaskami.

Do rywalizacji w II Turnieju Szkolnym Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – „Rowerem Bezpiecznie i Zdrowo” przystąpili uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim, Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, Szkoły Podstawowej we Wrzosowie, Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, którzy do pokonania mieli mobilne miasteczko ruchu drogowego oraz tor przeszkód.

Po kilku godzinach rywalizacji poznaliśmy zwycięzców II Turnieju Szkolnego Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – „Rowerem Bezpiecznie i Zdrowo”. Wyniki prezentują się następująco:

Szkoły Podstawowe (klasa IV-VI)
1 miejsce: Kacper Kuchta – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim
2 miejsce: Adam Sobierajski – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim
3 miejsce: Michał Materka – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim

Szkoły Gimnazjalne (klasa VII i klasa II-III)
1 miejsce: Michał Miśko – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim
2 miejsce: Zuzanna Wawrzyniak – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim
3 miejsce: Szymon Krakowski – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

Szkoły Ponadgimnazjalne
1 miejsce: Karolina Moskaluk – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim
2 miejsce: Dominik Błażewicz – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kamieniu Pomorskim

Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Pani Małgorzaty Stolar, Dyrektora Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim, Pani mł. Insp. Katarzyny Opalińskiej, Zastępcy Komendanta Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim oraz Starosty Kamieńskiego, Józefa Malca cenne nagrody oraz puchary.