Na stronie www.szlachetnapaczka.pl można poznać historie rodzin i objąć je wsparciem. Zachęcamy do wybrania swojej rodziny i wejścia w rolę darczyńcy. Szlachetna Paczka to jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek pomaga w nim konkretnemu człowiekowi. Nie jest akcją polegającą tylko na jednorazowym zaspokojeniu potrzeb tych, którzy zostają objęci pomocą. Paczka ma być impulsem do zmiany w życiu rodziny. Celem Paczki jest to, by potrzebujący “stanęli na nogi”, zaczęli sobie sami radzić w życiu, by odzyskali podmiotowość i sprawczość. Wspieramy rodzinę w odkryciu własnego potencjału i drogi do wyjścia z trudnej sytuacji.

Jak zrobić Paczkę:
1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Wybierz rejon Gmina Wolin.
2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie. Wybierz tę, której chcesz pomóc.
3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników. Razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany.
4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem – opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji i wskazówek.
5. W czasie Finału (8 i 9 grudnia) dostarcz paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. W Wolinie będzie to Ośrodek Kultury Gminy Wolin.
Jeżeli chcesz uzyskać dodatkowych informacji zadzwoń do  lokalnego lidera – nr tel. 667033 095 lub napisz na fb

Organizator