To wielki dzień dla mieszkańców Rekowa, którzy po 30 latach doczekali się godnego miejsca spotkać. W piątkowy wieczór (15.11) dokonano tam oficjalnego otwarcia świetlicy wiejskiej, której budowę dofinansował Urząd Marszałkowski.

Kiedy niespełna rok temu, w ogródku przy sklepie parafowano dokumenty na dofinansowanie budowy świetlicy w Rekowie, wielu mówiło że to element kampanii wyborczej. – Pamiętam ten dzień, było trochę chłodno, pamiętam tego grilla i to jak chcieliście mieć świetlice. Dziś spotykamy się w nieco innych warunkach takich o jakich mówiliście i chcieliście – żartował poseł Jarosław Rzepa, który osobiście angażował się wtedy w powstanie obiektu.

Budowa to efekt umowy podpisanej jeszcze w 2018 roku z Urzędem Marszałkowskim. Z ponad 300 tys. złotych ponad 60% to środki gwarantowane z województwa.

Otwieramy budynek, w którym będą działy się wspaniałe rzeczy dla lokalnej społeczności, które zintegrują wszystkich. Dziś po 30 latach możecie się spotkać w miejscu, które będzie ogólnodostępne dla wszystkich, które wytworzy wiele cennych inicjatyw. Jestem przekonany, że będzie to serce waszej miejscowości. Chciałbym podziękować ówczesnemu Panu Marszałkowi, a obecnemu posłowi, który przyczynił się że właśnie w Rekowie ta świetlica wiejska powstała. Dziękuje Sołtysowi i przedstawicielom Rady Sołeckiej za te wędrówki do mnie. Dziś możemy powiedzieć, że ona jest i będzie kolejnym etapem rozwoju miejscowości. Chciałbym podziękować głównemu wykonawcy, Panu Krzysztofowi Kapczyńskiemu, który zrealizował to z należytą starannością oraz w terminie który zaskoczył nas wszystkich – zaznaczył Burmistrz Stanisław Kuryłło.