Wbrew zapowiedziom nie będzie reaktywacji przewozów pasażerskich na linii kolejowej Płoty – Golczewo – Wysoka Kamieńska. Pomysł pojawił się dwa lata temu. Miała to być atrakcja promująca region w weekendy i okresie wakacyjnym.

Pociągiem który miał pojawić się m.in. w Golczewie, będzie węgierski Ganz MÁVAG. – Chciałbym sprawić, aby w okresie letnim pojawił się choć jeden kursujący pociąg – mówił ówczesny wicemarszałek Jarosław Rzepa. Połączenie miało obejmować linię Szczecin Płoty – Golczewo – Wysoka Kamieńska i Kamień Pomorski.

Jeden z naszych Czytelników zdecydował się po dwóch latach zweryfikować te zapowiedzi. Jak informuje Urząd Marszałkowski, z przyczyn niezależnych od samorządu uruchomienie przewozów pasażerskich na przedmiotowym odcinku nie będzie możliwe.

– Z odpowiedzi Urzędu Marszałkowskiego wynika, że została wydana decyzja o likwidacji połączenia i nic z tego. Stanowisko Urzędu nadzorującego transport kolejowy jest jeszcze inne. Na Dolnym Śląsku samorząd wojewódzki remontuje stare połączenia kolejowe a u nas stagnacja – pisze Pan Bartłomiej.