Dziś rozpoczęły dyżury nasze dodatkowe, sezonowe zespoły ratownictwa medycznego w: Międzyzdrojach, Dziwnowie, Pobierowie, Ustroniu Morskim, Darłowie i Mielenku. Będą one czuwać nad Waszym bezpieczeństwem do końca sierpnia. Jest także jeden dodatkowy zespół ratowników medycznych w Świnoujściu, ale ten dyżuruje już od 1 czerwca i będzie stacjonować nad morzem do końca września.

Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów w naszym regionie latem czuwa 14 dodatkowych osób specjalizujących się w udzielaniu pomocy w sytuacjach nagłego zagrożenia życia i zdrowia. Nie oznacza to jednak, że możecie być bardziej lekkomyślni i beztroscy podczas urlopu.

Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego proszą o zachowanie rozsądku, nie wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu, pamiętanie o ochronie przed słońcem w upalne dni, przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, pilnowanie cały czas swoich dzieci. Pogotowie należy wzywać tylko w sytuacji bezpośredniego, nagłego zagrożenia życia lub zdrowia. Jeśli będziecie stosować się do tych prostych zasad, wakacje na pewno będą udane.