Rafał Trzaskowski będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020. Dzisiaj z wyścigu do Pałacu Prezydenckiego zrezygnowała Małgorzata Kidawa-Błońska. Poza Trzaskowskim pod uwagę był brany też m.in. Radosław Sikorski.

Jak przekazał przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka, Rafał Trzaskowski otrzymał jednomyślną rekomendację Platformy do startu w wyborach. Szef PO podkreślił na konferencji prasowej, że to dzięki determinacji wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, samorządowców, Senatu i Koalicji Obywatelskiej „złe, nieuczciwe i niebezpieczne wybory nie odbędą się w maju”. Raz jeszcze dziękuję za to, że pani marszałek jako jedyna była tą kandydatką, która od samego początku pokazała, że wartości są ważniejsze niż bieżący interes polityczny – mówił Budka.

– Po decyzji pani marszałek, że nie będzie ponownie startować w nowych wyborach prezydenckich, Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska stanęły przed decyzją o nominowaniu kandydata na urząd prezydenta Rzeczpospolitej. Miło mi w tym miejscu poinformować, że jednomyślną rekomendacją zarządu krajowego PO, przedstawioną naszym koalicjantom, jest rekomendacja dla pana prezydenta Warszaway Rafała Trzaskowskiego – poinformował Budka.