DSC07833 — kopia

Choć co roku dyskutują i rozważają co zrobić, aby przeciwdziałać problemowi szerzącego się alkoholizmu to najwidoczniej sami nie zastanawiają się nad swoim postępowaniem. Mowa o radnym Jaromirze Marksie z Golczewa, który nie bacząc na obowiązujące zakazy, postanowił wspierać lokalną drużynę piłkarską kojąc podniebienie zimnym piwkiem w miejscu publicznym.

To m.in. na radnych leży obowiązek podejmowania działań zmierzających do ograniczenia spożycia alkoholu, inicjowania i wspierania przedsięwzięć mających na celu zmianę obyczaju w zakresie sposobu spożywania napojów alkoholowych. Realizacja tych zadań, prowadzona jest w postaci gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, uchwalanego corocznie przez radę gminy. Na nic więc czas spędzony na komisjach i posiedzeniach radny.

DSC07890 — kopia

Najwidoczniej Jarmomir Marks postanowił dogłębnie poznać przeciwnika i sprawdzić jak alkohol wpływa na ludzi. Czy radny w „uśmiechniętej” koszulce Golczewo, z butelką alkoholu w miejscu publicznym godnie reprezentuje mieszkańców i gminę?