Rada Miejska w Kamieniu Pomorskim w trackie najbliższej, przyszłotygodniowej sesji zdecyduje o nowym cenniku usług świadczonych przez Marinę Kamień Pomorski. Jak czytamy w uzasadnieniu, zmianie ulegnie sposób naliczania opłat.

– Biorąc pod uwagę fakt, że Marina w terminie od 1 maja do 31 października ponosi zwiększone koszty związane z utrzymaniem w marinie sezonowej pomieszczeń socjalnych dla żeglarzy, całego węzła sanitarnego, sprawnej infrastruktury umożliwiającej korzystanie z wody i prądu przy kei, wywozu nieczystości stałych, utrzymaniem całodobowego fizycznego nadzoru nad jednostkami oraz zwiększonymi w tym okresie kosztami utrzymania porządku na terenie mariny – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Rezydenci, którzy z różnych powodów w danym roku nie będą w ogóle korzystali z miejsca postojowego na wodzie, będą mogli skorzystać z możliwości przechowania jednostki na lądzie po cenie jak po sezonie przez cały rok. Zniżki będą uwzględniane tylko w przypadku zawarcia umowy rezydenckiej na okres minimum sześciu miesięcy.