Przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego nie ma żadnych wątpliwości i w rozmowie z portalem wszczecinie.pl jest spokojna o sytuacje przedsiębiorców prowadzących swoją działalność nadmorską. – Kiedy skończy się blokada granicy i będzie swobodny przepływ turystów to powiem tak: przedsiębiorcy nad morzem nie będą wiedzieli, co robić z pieniędzmi – zaznacza Małgorzata Jacyna – Witt.

Odwołane rezerwacje, wstrzymujące niekiedy działanie nadmorskich działalności gospodarczych to jeden z efektów działania koronawirusa. W ocenie przewodniczącej klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa, to tylko chwilowa sytuacja.

Teraz nie może być pełno. Rozumiem tę blokadę, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć jeszcze dalszych konsekwencji epidemii. Premier Morawiecki i minister Szumowski doskonale diagnozują sytuację. Jestem przekonana, że w czerwcu powrócimy do normalności, jeżeli chodzi o turystykę.Rzeczywisty sezon nad morzem rozpoczyna się w połowie czerwca i trwa do końca sierpnia. (…) Oczywiście, takie miejscowości jak Kołobrzeg czy Świnoujście funkcjonują cały rok, w momencie, kiedy skończy się blokada granicy i będzie swobodny przepływ turystów to powiem tak: przedsiębiorcy nad morzem nie będą wiedzieli, co robić z pieniędzmi. Tłum Niemców i Szwedów ruszy do Polski, o tym się mówi już dzisiaj, że tylko na to czekają – przekonuje Małgorzata Jacyna-Witt.

fot. Youtube / wszczecinie.pl