DSC04926

Rada Miejska w Golczewie, podczas czwartkowej (3.03) sesji Rady Miejskiej zgodziła się na podwyżki stawek za wodę i ścieki, które będą obowiązywać od 1 kwietnia 2016 roku do 31 marca 2017 roku. – Cena wody wzrośnie minimalnie, bo zaledwie o 3% – uspakajał Andrzej Danieluk. Wtórował mu kierownik ZUP, który wyliczył, że podwyżka będzie kosztować przeciętnego mieszkańca gminy 72 grosze miesięcznie.

Jak tłumaczono w trakcie sesji, wzrost cen to m.in. brak remontów czy modernizacji prowadzonych przez Zakład Usług Publicznych na dostępnej infrastrukturze. Burmistrz Golczewa zapowiedział, że w najbliższym czasie ten stan rzeczy ulegnie zmianie.

Pracujemy nad wnioskiem o złożenie dokumentacji do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskiej, gdzie mamy szansę uzyskać 66% dofinansowania na kanalizację Niemica – Gadom – Golczewo. Trwa tworzenie koncepcji Wysoka – Baczysław do Gadomia. Trwają prace przy odnowieniu głównego wodociągu w Golczewie. Planujemy przebudowę ulice Niepodległości z wszystkimi mediami aż do torów i bloku Niepodległości 35. Bez tej inwestycji nie ma szans realizacja innych planów m.in. w kierunku Sosnowic – zapewniał w trakcie sesji Andrzej Danieluk.

DSC04932Burmistrz dementował także pojawiające się w mediach informacje o tym, że na golczewski samorząd będą nakładane kary za nieskanalizowanie części miejscowośi. – Oprócz Golczewa, Kłębów i Samlina gdzie jest aglomeracja i podlegamy restrykcjom – 6 domostw nie jest podłączonych, za co wyciągamy sankcje. Pozostała nieskanalizowana część nie podlega obwarowaniu żadnymi sankcjami, tym niemniej idziemy w kierunku skanalizowania największej części gminy – poinformował Andrzej Danieluk.

woda1

woda2