41 osób z terenu Powiatu Kamieńskiego zadeklarowało, iż w ubiegłym roku osiągnęło przychód (PIT-28 tzw. zryczałtowane opodatkowanie) lub dochód (pozostałe zeznania) wysokości minimum 1 miliona złotych. To cztery nowe osoby w stosunku do ubiegłego roku. W szybkim tempie przybywa także milionerów w naszym województwie, gdzie łącznie z podsumowanych zeznań PIT odnotowano łącznie 1475 osób.

Liczba osób deklarujących zarobek powyżej jednego miliona złotych w roku 2019 w skali kraju to niecałe 34,8 tys. osób. Jest to wzrost o kilka procent. Z danych Izby Administracji Skarbowej wynika, że spada liczba osób bogacących się na odsetkach kapitałowych, a dynamicznie rośnie liczba zamożnych przedsiębiorców. W szybkim tempie przybywa milionerów w województwie zachodniopomorskim. Izba Administracji Skarbowej przygotowała podsumowanie rozliczeń PIT za rok 2019. Wynika z nich, że liczba osób deklarujących przychód/dochód powyżej miliona złotych w naszym regionie jest większa o ponad 160 osób. Jest to jeden z najdynamiczniejszych wzrostów w Polsce, jeżeli porównamy rok 2019 do 2018. Specjaliści są jednak bardzo ostrożni w optymizmie. Wiele wskazuje na to, że to ostatnia tak dobra statystyka, bo przez pandemię koronawirusa liczba osób majętnych może mocno spaść.

Województwo zachodniopomorskie plasuje się w środku stawki, jeżeli chodzi o wzrost liczy osób z przychodem/dochodem powyżej miliona złotych. Najdynamiczniej rozwijają się przedsiębiorcy na Podkarpaciu (+17%) oraz w województwach: łódzkim i lubelskim (+15%). Jak liczba milionerów przedstawia się w Powiecie Kamieńskim?

– Wśród zeznań podatkowych składanych w tym roku (za 2019) do Urzędu Skarbowego w Kamieniu Pomorskim wpłynęło 41 zeznań z deklarowanym przychodem (PIT-28 tzw. zryczałtowane opodatkowanie) lub dochodem (pozostałe zeznania) w wysokości min. 1 mln. zł. Większość z nich – 39, związane są z prowadzoną działalnością gospodarczą. W zeznaniach za 2018 r. takich zeznań „milionerów” było 37, z czego 36 dotyczyło działalności gospodarczej – informuje Małgorzata Brzoza Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.