To pierwsze takie miejsce w naszej gminie, a budowa jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Ogród będzie miał bierny i czynny wpływ terapeutyczny. Pobudzanie zmysłów poprzez obserwowanie barwnej roślinności, podziwianie aromatu ziół i kwiatów oraz wsłuchiwanie się w odprężające dźwięki ogrodu to nie jedyne korzyści dla odwiedzających.

Równie dużym walorem o terapeutycznym znaczeniu będzie kontakt z roślinami i poznawanie ich poprzez dotyk, a przede wszystkim wykonywanie drobnych prac ogrodowych takich jak: sianie i sadzenie roślin, opieka nad nimi oraz obserwowanie jak się zmieniają i rosną, a także tworzenie prac artystycznych z wykorzystaniem materiału roślinnego.

W tym miejscu należy pogratulować inicjatorom przedsięwzięcia z Panią Dyrektor Ewą Żelewską na czele, ponieważ ogród powstaje w ramach autorskiego Programu Edukacji Ekologicznej „Wymarzony Ogród” dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Z ogrodu będą korzystać m.in. dzieci uczęszczające do Punktu Przedszkolnego „Pod Daglezją” i Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu, a także innych placówek oświatowych. W ogrodzie przeprowadzane będą zajęcia dydaktyczne dla dzieci przedszkolnych oraz lekcje przyrody, biologii, plastyki, techniki, matematyki itd. Będzie służył również jako miejsce popołudniowego wypoczynku dla rodzin i seniorów.

Po fazie projektowej wykonano prace ziemne, usunięto stare pnie, postawiono nowe ogrodzenie, posadzono żywopłot, który ma osłonić teren od strony ulicy i przygotowano glebę do wiosennych nasadzeń. Wzdłuż alejki prowadzącej do głównego wejścia do szkoły posadzono szpaler pięknie kwitnących wiosną i atrakcyjnie wybarwionych jesienią japońskich wiśni i śliw wiśniowych. Wiosną powstaną rabaty pełne kwiatów i ziół oraz ścieżki o różnorodnej strukturze, a także elementy małej architektury.