Jak zazwyczaj w takich historiach bywa, zaczęło się od iskry. Iskry, którą jedna z naszych wolontariuszek zaraziła kolejne wspaniałe, młode kobiety z Wolina (woj. zachodniopomorskie). Z każdym dniem przybywało coraz to więcej osób i bardzo szybko utworzono sztab, Sztab Maseczkowy Wolin.

Szyjemy maseczki dla potrzebujących instytucji, działamy charytatywnie. Głównym założeniem było wsparcie przede wszystkim służby zdrowia, służb mundurowych oraz innych ważnych w okresie pandemii organizacji. Dziś już wiemy, że potrzeby są dużo większe więc nasze maseczki za darmo trafiają do każdej instytucji, która się do nas zgłosi oraz odpłatnie do osób prywatnych.

Dotychczas przekazaliśmy 1003 maseczki m.in. dla Przychodni „Przy Parku”, Przychodni „Vita”, Poczty Polskiej, Bazy Pogotowia Ratunkowego, stacji dializ czy Szpitala „Zdroje” w Szczecinie. Kolejne zamówienia są realizowane więc te liczby stale rosną. Posiadamy także 110 sprzedanych maseczek dla osób prywatnych. Zarobione pieniądze przeznaczamy na zakup nowych materiałów. Nasze działania nie ograniczają się do naszego województwa, mamy zamówienia także z województwa pomorskiego. Staramy się pomóc każdemu kto naszej pomocy potrzebuje ale zdajemy sobie sprawę, że sami nie damy rady.

Jak można nam pomóc? Pracy jest ogrom więc każdy może do nas dołączyć Serdecznie zapraszamy do naszej grupy na Facebooku

https://www.facebook.com/groups/501318747206609/?epa=SEARCH_BOX 

  • Przekazując materiał, bawełnianą tkaninę, nici, gumki. Przed naszą siedzibą przy ulicy Słowiańskiej w Wolinie wystawiliśmy specjalnie przeznaczony do tego celu pojemnik. 
  • Dorzucając cegiełkę na https://zrzutka.pl/rpeyjv . Jest to specjalnie utworzone konto dla darczyńców, którzy chcieliby wesprzeć nasze działania finansowo. 
  • W każdy inny sposób jaki Wam przyjdzie do głowy

Sylwia Michalczyk
Woliński Sztab Maseczkowy