Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy ulicy 1 Maja oraz ich goście, w najbliższym czasie będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Jak poinformował w trakcie ostatniej sesji, zastępca Burmistrza Łukasz Dzioch, ulica w związku z planowaną inwestycją będzie zamykana odcinkami.

. Wyłoniliśmy wykonawcę na budowę ulicy Szkolnej w Międzywodziu i 1 – maja w Dziwnówku. W tej chwili zamawiane są materiały budowlane i dowożone na przyszły plac budowy. Niestety będziemy zmuszeni zamykać odcinki drogi. O wszelkich szczegółach poinformujemy jak tylko poznamy harmonogram prac – poinformował Łukasz Dzioch.

Ulica 1 Maja jest jedną z głównych dróg w Dziwnówku, która prowadzi od wojewódzkiej 102, aż do plaży. Środki unijne pozwolą m.in. na modernizację jej nawierzchni, chodników, parkingów oraz zatok postojowych. Wymienione zostanie także oświetlenie na odcinku od plaży do ulicy Wolności.

Pracami będzie się zajmować firma Derylak Bud z Kamienia Pomorskiego, która za 1,75 mln złotych zmodernizuję ulicę 1 maja w Dziwnówku. Gmina pozyskała na ten cel 1,4 mln złotych środków zewnętrznych, co pozwoli w 63% sfinansować to zadanie.