Do 15 lat pozbawienia wolności grozi wszystkim członkom grupy przestępczej, która miała działać na terenie Kamienia Pomorskiego i okolic. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 15 członkom grupy na czele której według śledczych miał stać 46 – letni Tomasz Sz. ps. Bąbel. Członkowie grupy odpowiedzą m.in. za pobicia, handel narkotykami, a nawet brutalny gwałt.

W toku postępowania prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie ustalił, że Tomasz Sz. ps. „Bąbel” założył i kierował grupą w okresie od 2015 do 2019 r. w Kamieniu Pomorskim i okolicznych miejscowościach. Funkcjonowanie grupy jest przedmiotem wielowątkowego śledztwa, które swoim zakresem obejmuje działalność co najmniej 4 zorganizowanych grup przestępczych działających m.in. w Szczecinie oraz w innych miejscowościach na terenie województwa zachodniopomorskiego, w tym Kamieniu Pomorskim, jak również Szwecji i Norwegii. Grupy ścierały się w konkurencyjnej walce o wpływy i zyski, w tym pochodzące z tytułu handlu narkotykami.

Podpalano samochody konkurentów, napadano na dilerów. Jeden z konkurentów grupy „Bąbla” miał zostać niemal skatowany na śmierć. Trafił do szpitala z licznymi złamaniami, w tym twarzoczaszki. Jeszcze większy koszmar bandyci zgotowali młodemu mężczyźnie, który został brutalnie zgwałcony przez kilku gangsterów. Oprawcy nagrali całe zdarzenie, a filmy i zdjęcia zamieścili w internecie.

W toku śledztwa prokurator ustalił, że grupa dokonywała obrotu znaczną ilością środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste oraz substancjami psychotropowymi w postaci amfetaminy oraz tabletek ekstazy (MDMA), oraz udzielała narkotyki innym  oosbom w tym małoletnim.  Ponadto grupa dokonywała przestępstw przeciwko mieniu oraz zdrowiu i życiu, w tym wobec konkurencyjnych grup przestępczych. Ofiarami sprawców padały nie tylko osoby związane ze światem przestępczym, ale również zwykli obywatele, którzy w codziennym życiu „narazili się” liderowi tej grupy – Tomaszowi Sz. ps. „Bąbel” lub jego rodzinie. W toku postępowania prokurator ustalił, że Tomasz Sz. ps. „Bąbel” posiadał własne „bojówki”, które na jego polecenie stosowały przemoc wobec niewygodnych dla tej grupy lub jej lidera osób dokonując ich zastraszenia i pobicia lub zniszczenia ich mienia.

Śledczy ustalili, że grupa „Bąbla” sprzedała co najmniej 120 kg marihuany i amfetaminy oraz co najmniej 500 tabletek ekstazy. Związani z gangiem dilerzy dawali narkotyki także nastolatkom, aby pozyskać nowych klientów. Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie zarzucił 15 oskarżonym popełnienie łącznie 40 przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu, mieniu oraz przestępstw narkotykowych.

Na poczet przyszłych grzywien prokuratura zabezpieczyła między innymi BMW i8 o wartości około 350 tysięcy złotych, Audi A6 o wartości około 40 tysięcy złotych, skuter wodny z przyczepą o wartości łącznej około 70 tysięcy złotych, zegarek znanej marki o wartości około 35 tysięcy złotych, quad o wartości około 35 tysięcy złotych oraz pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych. Gangsterom grozi do 15 lat więzienia.