Kolejny obszar projektu ,,Morze zieleni” – konkretniej Plac Gwiazd- jest właśnie zagospodarowywany w Międzyzdrojach. To jeden z ośmiu obszarów, w którym zakłada się stworzenie atrakcyjnych terenów do rekreacji i spędzania wolnego czasu w mieście. 

W ubiegłym roku burmistrz Mateusz Bobek podkreślał, że realizacja projektu to przeciwwaga dla dotychczasowej zabudowy i betonowania miasta, której przeciwni są i mieszkańcy i odwiedzający miasto turyści. Ważne jest też to, aby tereny zielone nie tylko upiększały miasto, ale przede wszystkim służyły ludziom. Burmistrz zaznaczał również, że w odpowiedzi na liczne głosy mieszkańców, duży nacisk kładziony będzie na realizację atrakcyjnego, rozbudowanego placu zabaw, który w najbliższej przyszłości spełni oczekiwania najmłodszych.

I tak, wydzielona zostaje tu strefa dla dzieci młodszych i starszych, gdzie montowane są różnorodne elementy i bezpieczne konstrukcje do zabaw i prowadzenia aktywności ruchowych. Wielofunkcyjne zabawki: trampoliny i zjeżdżalnie, zabawki edukacyjne i ścianka wspinaczkowa z pewnością zyskają aplauz dzieci. Nowo powstały plac zabaw zostanie doświetlony tak, by można było z niego korzystać również w godzinach wieczornych.  

Strefa wypoczynku w projekcie przewiduje umiejscowienie wygodnych leżaków i ławek o prostej, nowoczesnej formie, trwale połączonych z gruntem. Planowane jest nasadzenie kwitnących drzew:  wiśni i głogu, które wiosną kolorowo kwitną, a latem stworzą przytulną ochronę przed słońcem. Zamontowane siedliska na trawie o zróżnicowanej wysokości zapewne przypadną do gustu wszystkim tym , którzy lubią odpoczywać piknikowo „na trawie.

 „Plac Gwiazd” zachowuje swój „zielony charakter”, poprzez zachowanie trawników, nasadzenia bylin, wielogatunkowych traw wysokich i traw wydmowych- co sprawia, że całość inwestycji wpisuje się w zeszłoroczne słowa burmistrza.

Przypominamy, że teren centralnej części promenady,  przy Alei Gwiazd i przy placu zabaw dla dzieci, zajmuje powierzchnię 1,39 ha. Projekt zakłada również podniesienie części terenu w sposób kaskadowy na wysokość ok. 2,8m n.p.m. by stworzyć taras widokowy, z którego oglądać będzie można, odbywające się na scenie na Alei Gwiazd, eventów. 

Całkowity koszt projektu ,,Międzyzdroje-morze zieleni’’ ( obejmującego osiem obszarów terenów zielonych), to 10 957 281,00 PLN, z czego 5 142 338,16 PLN dofinansowane jest z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, z którym gmina podpisała umowę w 2017 roku. 

Kolegium  redakcyjne Biuletynu Informacyjnego Gminy Międzyzdroje