„Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami. Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję” – przekazał w sobotę (31 października) premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

Decyzją rządu cmentarze zostały zamknięte. Taki stan ma obowiązywać do 2 listopada włącznie. Oznacza to, że nie będzie możliwości odwiedzenia nekropolii w uroczystość Wszystkich Świętych, a także w Dzień Zaduszny. W sobotę premier przekazał, jakie działania zostaną podjęte, by zrekompensować handlowcom straty.

„Terenowe oddziały ARiMR i KOWR odkupią od producentów i sprzedawców kwiaty i rośliny, które byłyby sprzedawane w tych dniach przed cmentarzami. Z funduszu Covid zrefundujemy też koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję” – poinformował na Facebooku. W okresie od 31 października do 2 listopada wstęp na teren cmentarzy jest zakazany z wyjątkiem pogrzebów i czynności z nimi związanych.