„Kryzys gospodarczy, z którym zmaga się świat, dopiero się rozpoczyna. Jednoczesne uderzenie w popyt, podaż i płynność ma charakter bezprecedensowy” – przyznał w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” premier Mateusz Morawiecki. „Koronawirus też się jeszcze nie skończył” – dodał.

Nie do końca w Polsce zdajemy sobie sprawę ze zmian, które nadchodzą w gospodarce światowej – ocenił premier w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”. Do tej pory radziliśmy sobie z zagrożeniami bardzo dobrze, być może tak dobrze, że trochę nas to uśpiło. A teraz również możemy zaspać – zauważył Mateusz Morawiecki.

Szef rządu ocenił, że Polska może być innowacyjnym i sprawnie działającym państwem w trudnych czasach. Marzy mi się Polska, w której obywatel załatwi wszystkie najważniejsze sprawy urzędowe, siedząc z kubkiem kawy przed komputerem – powiedział tygodnikowi. Mówiąc o rozdysponowaniu funduszy przyznanych Polsce przez Unię Europejską, premier w wywiadzie dla „Sieci” zauważył, że „wciąż mamy wielką lukę infrastrukturalną: koleje, drogi, kolej metropolitalna, światłowody, CPK i wiele innych obszarów”. To – jego zdaniem – będzie pierwszy bardzo ważny kierunek modernizacji państwa. Drugi kierunek – jak zapowiedział – dotyczył będzie finansowania nowoczesnej energetyki. Wskazał w rozmowie z tygodnikiem, że to w tę stronę idzie świat i kraje najlepiej rozwinięte.

źródło:
PAP