15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19 – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej. Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej pożegnamy się z koronawirusem, tym lepiej będziemy mogli bronić miejsc pracy i rozpocząć z powrotem nasz wzrost gospodarczy, nasz rozwój gospodarczy – podkreślił. Szef rządu określił akcję szczepienia Polaków „największą operację logistyczną od dziesięcioleci”.

Morawiecki przypomniał, że pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce zanotowano 4 marca. Dzisiaj po 300 dniach możemy w końcu zacząć myśleć o powrocie do normalności. Ten powrót może się zdarzyć dzięki szczepionce – powiedział szef rządu. Premier określił szczepionkę „podstawowym instrumentem powrotu do normalności” i zapowiedział, że tempo szczepionek będzie rosło z tygodnia na tydzień.

15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia i również wtedy zamierzam się tego pierwszego dnia zapisać na szczepienia zgodnie z harmonogramem – mówił Morawiecki. Narodowy Program Szczepień określił „największą operacją logistyczną od dziesięcioleci”. Jesteśmy na nią przygotowani – zapewnił.

Im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej pożegnamy się z koronawirusem, tym lepiej będziemy mogli bronić miejsc pracy i rozpocząć z powrotem nasz wzrost gospodarczy, nasz rozwój gospodarczy – powiedział premier.

Zapewnił, że szczepionek wystarczy dla wszystkich. Może w drugim kwartale już to by się mogło udać, żeby wystarczająco duża część populacji została zaszczepiona, by koronawirus był jak najmniejszym problemem – mówił.

Premier zwrócił także uwagę, że święta były okresem, gdy ludzie spotykali się w nieco większych grupach, co może przełożyć się na rozwój epidemii koronawirusa. Trzeba przewidywać, że za 2-4 tygodnie może wzrosnąć liczba zakażeń, stąd też trzymamy miejsca w szpitalach, stąd też mamy nadmiar respiratorów i dlatego nałożono obostrzenia, by trzecia fala nie dokonała jakichś bardzo istotnych zahamowani w funkcjonowaniu służby zdrowia i gospodarki – mówił.