– Będę zalecał wprowadzenie badań prenatalnych dla wszystkich – powiedział w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej premier. Mateusz Morawiecki zaapelował o spokój społeczny przypominając, że jesteśmy w czasie pandemii. 

Każde dziecko, każda kobieta jest i będzie przedmiotem naszej szczególnej troski. Wolność wyboru jest kwestią fundamentalną, ale żeby zrealizować tę wolność wyboru to trzeba żyć. Ten kto nie żyje, nie może realizować prawa do wolności wyboru. Jakkolwiek wolność wyboru jest ważnym prawem, to jest ograniczona podstawowym prawem do życia. W naszej polskiej tradycji jest również zależna od godności człowieka. Godność to niezbywalna wartość która leży u podstaw naszych wyborów. Trzeba żyć, aby móc wybieraćstwierdził Premier.

Premier zaapelował o spokój społeczny oraz przestrzeganie sytuacji pandemicznej w którego obecnie żyjemy.

– Każdy dla którego dobro Rzeczpospolitej jest wartością powinien doprowadzić do uspokojenia sytuacji. To co się dzieje w przestrzeni publicznej, te akty barbarzyństwa, na nasze świętości, na ludzi, na kościoły, na prawo do realizowania wartości przez innych, nie zgadzam się na to. Wykluczamy wszelkie tego typu działania. Wiele kobiet czuje pewną dezorientację, lęk. Dlatego chce wytłumaczyć, że w tym wyroku chodzi o wykluczenie przesłanki eugenicznej, a nie zabronienie czegokolwiek – przekonywał Mateusz Morawiecki. 

Szef rządu zaapelował do wszystkich osób, które łamią obecnie prawo o zaprzestanie tego typu działań.