Po latach pustych słów w Gminie Golczewo prowadzona jest jedna z największych inwestycji związanych z termomodernizacją Zespołu Szkół Publicznych. Jakby tego mało, decyzją Wojewody tamtejszy samorząd uzyskał kolejne środki, na poprawę warunków w których każdego dnia uczą się najmłodsi mieszkańcy Gminy Golczewo!

Dzięki przyznanemu wsparciu zostanie wykonana kompleksowa modernizacja dwóch sal gimnastycznych, sanitariatów i pomieszczeń przynależnych – to prawie 1000 m2 powierzchni. Roboty budowlane będą obejmowały wymianę posadzek, w tym parkietów, demontaż i montaż nowej armatury sanitarnej w sanitariatach, wymianę wewnętrznych instalacji, zarówno elektrycznych, jak i sanitarnych wraz z izolacjami przeciwwilgociowymi. Zostaną wymienione oprawy na energooszczędne, drzwi wewnętrzne oraz wszystkie okładziny ścienne i podłogowe.

Rozwój dzieci i młodzieży w gminie Golczewo od samego początku był i będzie jednym z priorytetów mojej działalności. Tym bardziej cieszy mnie jako Burmistrza kolejne uzyskane dofinansowanie z przeznaczeniem dla naszych najmłodszych. Pozyskana kwota ponad 900 tysięcy złotych, 100 % dofinansowania pozwoli na kompleksową modernizację Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie. Jestem pewny, że odnowione obiekty pozwolą zarówno na zaspokojenie potrzeb działalności sportowej dzieci i młodzieży, jak i będą idealnym miejscem rekreacji i rozwoju sportu w naszej gminie – odpowiada Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński.

W ramach przyznanego 100% wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Wsparcia Inwestycji Lokalnych, Gmina Golczewo uzyskała 904 tys. złotych na modernizację dwóch sal gimnastycznych oraz przylegających do nich szatni i sanitariatów w budynku Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.