Pracownik firmy EDC Expert Direct Communication jest zakażony koronawirusem. Jak podaje TVN24, przedsiębiorstwo z Piotrkowa Trybunalskiego na zlecenie Poczty Polskiej zajmuje się kompletowaniem tzw. pakietów wyborczych. W kwarantannie są wszyscy, którzy pracowali z mężczyzną na jednej zmianie! 

Sprawdzają się czarne scenariusze dotyczące wyborów. Koronnawirus pojawił się w firmie, która zajmuje się przygotowaniem pakietów wyborczych, które Polacy mają otrzymać przed głosowaniem. I chociaż wybory prezydenckie 2020 miały się odbyć 10 maja, to ta data wiąż nie jest pewna na 100 pro., a kłopoty z przygotowaniem głosowania tylko się mnożą. Premier po raz pierwszy przyznał w środę, że PiS rozważa zmianę terminu. Cały czas jednak mówi się o wyborach korespondencyjnych, których przygotowanie premier zlecił Poczcie Polskiej i Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. Obie spółki zleciły zadania podwykonawcom.

Poczta Polska oraz Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych zleciły prywatnym podwykonawcom drukowanie kopert oraz kompletowanie w całość tzw. pakietów wyborczych. Jak ustalił portal TVN24, jeden z pracowników firmy EDC Expert Direct Communication z Piotrkowa Trybunalskiego jest zakażony koronawirusem. Senator Krzysztof Brejza z PO otrzymał potwierdzenie tej informacji od Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

– Dostałem odpowiedź, z której wynika, że pracownik tej spółki został przyjęty do szpitala w Łodzi 28 kwietnia. Przeprowadzony test potwierdził, że jest zakażony koronawirusem. Nie wiemy, z iloma pracownikami firmy miał kontakt, z iloma kopertami oni mieli kontakt – powiedział w rozmowie z TVN24 polityk PO.

Sama firma także przyznała, że jeden z jej pracowników przebywa w szpitalu z powodu zarażenia COVID-19.

– 28 kwietnia 2020 r. wpłynęła do nas informacja o potwierdzeniu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z pracowników naszego magazynu – potwierdził zarząd EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego, firmy zajmującej się m.in. przygotowywaniem materiałów reklamowych rozsyłanych za pomocą tradycyjnej poczty.

– Zgodnie z wytycznymi Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia dokonaliśmy natychmiastowego zgłoszenia zdarzenia do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim oraz uruchomiliśmy kompleksowe działania zabezpieczające zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich naszych pracowników – można przeczytać w specjalnym oświadczeniu firmy.

Łódzki sanepid przekazał, że pracownicy firmy z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy mieli kontakt z zakażonym, wraz z rodzinami zostali objęci kwarantanną.